All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
cipelice - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
cipelice - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
cipelice - Page 2 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
cipelice - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
cipelice - Page 2 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
cipelice - Page 2 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
cipelice - Page 2 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
cipelice - Page 2 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
moja lu
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
Netty
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
Branka
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
LuLu
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
boyd
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
Maja
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
Daisy
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
aneris
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
vejanka
cipelice - Page 2 Vtblef11cipelice - Page 2 Vtbcen10cipelice - Page 2 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 19 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 19 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 cipelice

Go down 
+7
Branka
magaly
lugo
Mali žabac
Aleksandra
titirlica
Tara
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 7:25 pm

First topic message reminder :

Evo mi se polako već oslanjamo na nogice. Ne hodamo još naravno ali polako se pokušava dignuti a u hodalici već na veliko počimo po stanu. Zanimalo bi me kada i dali da joj stavljam cipelice? Ili da je pustim da bude bosa tj. u čarapicama jer imam pločice u stanu?
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
titirlica
Brbljavica
Brbljavica
titirlica


Join date : 27.03.2010
Age : 43
Lokacija : zagreb

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesri tra 14, 2010 11:53 am

Aleksandra je napisao/la:
onda mene zatuci :mig:
moji su bili od 6-12 mj

KLJUČNA stvar kod hodalice je :
1. podesiti visinu da se djete oslanja CIJELIM stopalom
2. da hodalica ima minimalno 6 kotačića i da u kući nema stepeništa na dole
3. da se koristi kratko više puta dnevno a ne dulje od 30min

ako je sve to zadovoljeno hodalice nisu opasne, opasni su neodgovorni roditelji.

Puno je veća opasnost za djete od 6 mj koje "savjesni" roditelji stave u AS 9-18 u smjeru vožnje jer ima 9 kg ??? u slučaju naglog kočenja to će djete doslovce slomiti vrat a o tome nitko ne priča nego svi filozofiraju o hodalici kao "crnoj ovci"


[You must be registered and logged in to see this link.]


potpisujem cheers cheers
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:12 pm

Dobro, samo sam čekala da me razapnete radi hodalice a ja pitala za cipelice. Rolling Eyes
Ovako hodalicu koristim jako malo ali mi dobro dođe kada trebam napraviti nešto npr. bočicu a djete mi vrišti u vrtiću ili kada želim odmoriti ruke na 10 minuta.
Ja sam svoje djete počela stavljati u hodalicu sa skoro 8 mj. i mislim da ne činim ništa loše da bi se na ovoj temi raspravljalo o mojim postupcima. A šta se tiče ozljeda meni je moje djete non stop pod nazorom, u stanu nemam stepenice i sva vrata su zatvorena sve police i stolići su prazni pa mislim da sam osigurala svome djetetu donekle sigurno okruženje za odrastanje a ozljede se događaju i najpažljivljima i mislim da su za takve stvari krivi jedino roditelji a ne hodalice. O toj temi raspravljajte na temi kada sam pitala za kupnju hodalice!
(Alex nisam kupila onu iz beba centra nego dobili smo od Bertona sa 8 kotača)
E sada cipelice?
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:19 pm

Nama je ortoped (Pavlović iz Poreča, slovi za najboljeg u Istri) savjetovao čvrstu cipelicu od kad samostalno stoji uz namještaj (to je bilo tek sa 9-10mj). A po ljeti što više bosonogo, ali po plaži, na neravnom terenu, a po kući ipak papuče. Ciciban, Bambi i Frodo je "odobrio".
Morat ćeš odlučiti sama jer neki kažu anatomski uložak, čvrsta cipela, neki kažu ravan uložak, mekan đon i cipela..... eto ne znam što ti reći kad se ni ortopedi međusobno ne mogu usaglasiti. scratch
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:36 pm

Bili kod Pavlovića na ultrazvuku kukova. Mislim da ću kombinirati malo cipelice malo čarapice one debele sa ABS-om a po ljeti ćemo gledati da bude bosa sada mi je to malo bed jer imamo pločice po stanu.
[Vrh] Go down
anka
Brbljavica
Brbljavica
anka


Join date : 24.08.2009

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimečet tra 15, 2010 7:47 am

mogu samo reći iz odobnog iskustva da je mom Mateu lakše bilo dizati se na nožice i raditi koračiće od kada sam mu stavila cipelice. Ne hoda još ali mogao bi svaki dan. kupujemo uglavnom cicibanke. ali znamo kupiti i tenisice koje su bez uloška.
nejjerojatno mi je to koliko je oprečan stav ortopeda.
Ali se sjećam da su nas naganjali da hodamo bosi. i nemamo problema...
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimečet tra 15, 2010 5:10 pm

Imamo ciciban cipelice pa joj kad kad stavim ali mi žao da joj je noga dugo u njima a i ona najradje stoji bosa. Vjerujte mi ne podnosi ni cipele ni čarape jer sve uspije skinuti u trenu.
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 12:11 am

L je prohodala ljeti, pa je skoro cijelo vrijeme bila bosa. Isto tako imala je obuce sa i bez uloska. Niko od doktora nam na tu temu nije nista rekao, niti sam ja pitala. Zato jer sam upravo na netu citala kako i sami pedijatri i ortopedi nisu posve slozni cipelice - Page 2 744416
Uglavnom, kazu da se sa cipelama sa uloskom nasilno krivi taban. Druga stvar o kojoj sam razmisljala je da vecina djece ima 2 ili vise pari cipelica, pa ne moze svaki par imati ulozak na istom mjestu. Ako me razumjete sta mislim? Pa onda malo krivi tamo, malo vamo. Opet bez uloska ne znam da li valja. Nisam ti pomogla ni malo. Najbolje bi bilo kad bi se 'ovi sa vrha' slozili i kad bi mi svi tako postupali. smile:
Inace Lara je prohodala sa 11 i po mjeseci (nekad smo je stavljali i u hodalicu, najcesce kad je baka cuvala, ali ne dugo) i hoda savrseno stabilno. tako da samo ti prati sta se njoj svidja i kako i koliko moze i sve ce biti u redu :mig:
[Vrh] Go down
bubamara
Početnik
Početnik
bubamara


Join date : 09.04.2010

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 12:12 am

koje cipelice/šlapice kupiti bebi za puzanje i dizanje na noge po vani? imamo ogromnu terasu na kojoj je ona počela bit po cijele dane, puno puže, a još više stoji uz klupu, sjedi vrlo rijetko smile, nekak mi je glupo da bude bosa..., jaaaako joj se zamažu štramplice, doslovno postanu crne, a i navečer je hladnjikavo za bit bosa... najradije bi neke s mekanim đonom, a ne one prave s tvrdim za hodanjem, al nemam ideju gdje ih kupit, a da nisu preskupe jer će ih dosta kratko nosit!
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimepon svi 03, 2010 12:56 am

bubamara je napisao/la:
koje cipelice/šlapice kupiti bebi za puzanje i dizanje na noge po vani? imamo ogromnu terasu na kojoj je ona počela bit po cijele dane, puno puže, a još više stoji uz klupu, sjedi vrlo rijetko smile, nekak mi je glupo da bude bosa..., jaaaako joj se zamažu štramplice, doslovno postanu crne, a i navečer je hladnjikavo za bit bosa... najradije bi neke s mekanim đonom, a ne one prave s tvrdim za hodanjem, al nemam ideju gdje ih kupit, a da nisu preskupe jer će ih dosta kratko nosit!

a da probas one kao carape-papuce?Ne znam gdje ih ima u Hr, ali ovako nesto
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bubamara
Početnik
Početnik
bubamara


Join date : 09.04.2010

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto svi 04, 2010 12:05 am

mp je napisao/la:
bubamara je napisao/la:
koje cipelice/šlapice kupiti bebi za puzanje i dizanje na noge po vani? imamo ogromnu terasu na kojoj je ona počela bit po cijele dane, puno puže, a još više stoji uz klupu, sjedi vrlo rijetko smile, nekak mi je glupo da bude bosa..., jaaaako joj se zamažu štramplice, doslovno postanu crne, a i navečer je hladnjikavo za bit bosa... najradije bi neke s mekanim đonom, a ne one prave s tvrdim za hodanjem, al nemam ideju gdje ih kupit, a da nisu preskupe jer će ih dosta kratko nosit!

a da probas one kao carape-papuce?Ne znam gdje ih ima u Hr, ali ovako nesto
[You must be registered and logged in to see this link.]

preslatke su, a što je važnije - i praktične! ali nisam ja to nigdje vidjela...
[Vrh] Go down
Mali žabac
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.08.2009
Age : 46
Lokacija : Sisak

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto svi 04, 2010 12:40 am

znala sam ih vidjet u intersparu, ustvari - tamo sam jedne i kupila Dodi
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimeuto svi 04, 2010 1:26 am

ja sam takve kupila Luciji u funky fishu ,imas ih na mnogo mjesta,
pogledaj gdje prodaju robicu za djecicu, bilo ih je i u Konzumu....
iako mislim da ces ih sad teze nac jer je zatoplilo
ja to zovem opancici :hihi:

ja sam Luci kupila ciciban slapice za prve korake, i u njima je puzila ko metak i dizala se bez problema, cak lakse nego bosa
kako se blizilo ljeto kupila sam joj soft ciciban sandalice isto za prvi korak
rano je prohodala sa 11 mjeseci,
kako ljetujemo na otoku koji obiluje pjeskom cesto je hodala bosa i moram priznat da je to ljeto propicila i odrzavala stabilnost ko velika

i od tada ne staje :hihi:
[Vrh] Go down
bubamara
Početnik
Početnik
bubamara


Join date : 09.04.2010

cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitimesub svi 08, 2010 11:29 pm

pa da... mislim da sad dolazi pretoplo vrijeme za tak nešto...
ma kupila sam joj neke mekane sandalice, u biti su za nehodače, đon im je kao na špagericama...
[Vrh] Go down
Sponsored content





cipelice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: cipelice   cipelice - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
cipelice
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Dojenče (0-12mj)-
Forum(o)Bir: