All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
moja lu
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
Netty
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
Branka
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
LuLu
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
boyd
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
Maja
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
Daisy
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
aneris
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
vejanka
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtblef11VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbcen10VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 13 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 13 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO

Go down 
+6
Daisy
boyd
Branka
Aleksandra
Netty
moja lu
10 posters
Autor/icaPoruka
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 7:11 pm

danas sam izvadila Luci ispod cike krpelja,bila je pravi mali heroj mirna no na dosta nezgodnom mjestu
mm kaze da sam izvadila cijelog
medutim ja sam totalni panicar po pitanju krpelja
kako da budem sigurna da sam uistinu dobro izvadila
okolo je sad sve crveno i tockica ko sukrvica

mislila sam kod pedijatrice da ona to pogleda
treba li izvaditi krv

ima li tko slicna iskustva


[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 47
Lokacija : Rijeka

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 7:24 pm

Glavica krpelja je crne boje i ukopana je pod kožom , a prilikom vađenja zna se desiti da ostane unutra. a da se otkine samo tijelo krpelja, koje bi potom opet moglo narasti, al bi glavicu i crne nogice trebala vidjeti ako su ostali pod kožom.

Inaće je krpelja prvo potrebno ili ošamutiti alkoholom ili pokušati ugušiti u ulju da se otpusti i počne bježati na van, pa nakon cca 5 - 10 minuta isčupati.

Nažalost , krpelji nisu bezopasni i mogu biti prijenosnici pojedinih bolesti, evo dok nam bar ne dođe sexy studentica koja će znat više, ako ti se crvenilo ne smanji ili se čak počne širiti i dobije i temperaturu posijeti obavezno pedijatricu.

Pusa mojoj maloj mišici da sve bude Ok
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 7:54 pm

sve napisano je točno ALI Rijeka i okolica nije opasna zona za bolesti krpelja pa je to olakotna okolnost

drugo - kad izvučeš krpelja staviš ga na vaticu i maramicu i vidiš dali je cijeli

mi mo kao mali često vadili krpelje i uvijek bi ih ugušili uljem pa onda vadili, 99% uspješno cijele, možda par puta je ostala glavica ali ako on nije otrovan nije problem

normalno je da je sad to mjesto crveno i iziritirano ali do sutra bi trebala biti samo točkica.

ako se otok širi odite doktoru, u protivnom nema potrebe


Puse Luci da što prije prođe i zaboravi!
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 7:58 pm

Nettuna je napisao/la:
Inaće je krpelja prvo potrebno ili ošamutiti alkoholom ili pokušati ugušiti u ulju da se otpusti i počne bježati na van, pa nakon cca 5 - 10 minuta isčupati.
NE,NE ,NE, NE
Ako ga počeneš gušiti alkoholom, uljem, parafinom, on će u panici početi kopati sve dublje u kožu!
Mi smo na zaraznom redovno u proljeće, jednom sam ja pokušala vaditi P iz guze, pa ostala glavica, odstranili je oni tamo i rekli mi da ubuduće ne pokušavam sama vaditi djeci nego da ih odmah dovedem na zarazno da oni izvade i da nikako ne polijevam ni akoholom ni ičim drugim.
Pitala i za sebe, pa rekli da mogu vaditi velikom pincetom (najbolje kupiti u apoteci za kućne ljubimce jer ta pinceta nije oštra pa ne otkine glavu krpelju, imam je ja doma ako hoćeš slikam ti, košta 20kn) i to jednostavno povući, bez uvrtanja ulijevo ili udesno (savjet koji sam ranije čula). Kad se krpelj ne ukopa puno, onda pinceta, kad se ukopa...pravac pedijatrici koja će ti dati uputnicu za zarazni (mi taj dio preskačemo jer bar 3 puta godišnje ih moji pokupe)
Crvenilo do 5-6cm u promjeru je u redu, više od toga je za kod dr. i ako ima temp. isto tako.
Srećom naši "morski" krpelji su bezopasni jer nisu bolesni, ne nose nikakve zaraze.


E da...ako ima ijedan crni komadić, onda je nešto ostalo, ali ne mora biti da je glava, ako nije crno, nije ništa.
[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 47
Lokacija : Rijeka

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 8:14 pm

Pročitala sam i te info. i sve se svodi na moderne svjete kupi , kupi, kupi... i ovo drugo nikako jer je sad odjednom štetno, a godinama je bilo ok.

( i po mogućnosti mažite kremicom nekog xy od 300 kn.. da prije prođe)

Vjerujem da je ta pinceta OK, i 20 kn nije puno, još uvijek sam u uvjerenju da su obje u redu.

Imamo li kojeg biologa na forumu?
Mene sad u toj novoj tvrdnji zanima kako on počne pijan, omamlje i bez zraka kopati dublje... ?
Od kud mu snaga, tj. kako krpelj uopće diše, iz krvi čovjeka uzima kisik ili ?



Zadnja promjena: Nettuna; sri lip 23, 2010 9:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 8:23 pm

i ja sam čula to za ne gušiti/daviti ali nama kao djeci su to uvjek radili s ulljem i masu puta bi se krpelj čak sam otpustio tako da iskreno, ja zbog toga nebi trčala doktoru, jer bi onda bili kod doc svaki drugi dan kad smo bili klinci u Slo.
Moji su do sad imali 3x krpelja i svaki put smo to sredili sami doma, ako se zakomplicira drugo je ali za start i stanje redovno - bez panike.

evo i sad smo u slo u šumi i vjerojatnost za krpelje je velika ali imaju čizme na nogama, duge hlače, našpricani su i ne brinem se previše, ako koji i dođe, izvadit ćemo ga ;)
[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 47
Lokacija : Rijeka

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 9:15 pm

Na stranicama za kućne ljubimce sam našla ovo objašnjenje
....
Krpelje prilikom vađenja ne uljiti! Krpelj diše na zadak - kad mu se uljem zatvore dišni kanali, u grču povrati želučani sadržaj. A tamo su male piroplasme, pa pas, ako i nije bio zaražen, dobije piroplazmozu.

Krpelja treba primiti što bliže koži, zarotirati ga i naglo izvući van....



ovo je o krpeljima na mamama i bebama

.... Šumski krpelj, U slučaju ugriza KRPELJA, nametnika treba što prije ukloniti s kože. Nakon povratka s piknika ili šetnje šumom obavezno se temeljito istuširajte – krpelju treba oko 4-5 sati da bi se ugnjezdio pod kožom, a temeljito tuširanje će ga svakako spriječiti u tome. Ako se krpelj ipak uspio ugnjezditi, možete ga vrlo lako skinuti pincetom... Prvo premažite uljem, alkoholom ili običnom kremom za ruke – s obzirom da krpelj diše na zadak spriječit ćete mu disanje, a u tome vam osim ulja ili alkohola, mogu pomoći i druga priručna sredstva kao što su: lak za kosu, pjena za brijanje, ili šampon. Krpelja ćete ukloniti pincetom, tako da ga okrećete suprotno od kazaljke na satu. Ako to ne možete napraviti sami, obratite se lječniku koji će odstraniti nametnika i pregledati ranu. Nakon uklanjanja krpelja ponekad ostane i otečena ranica koja se može naknadno inficirati i zagnojiti – u tom slučaju svakako posjetite lječnika, jer bi vam moglo zatrebati i liječenje antibioticima.

Inkubacija virusa koji izaziva meningoencefalitis je oko 10 do 30 dana. U tom periodu, nakon ugriza krpelja, treba pripaziti na moguće simptome ove bolesti – glavobolju, vrućicu i mučninu. Meningoencefalitis može biti i smrtonosan ako se ne započne s pravodobnim liječenjem.

Više o opasnostima i zaraznim bolestima koje može prenijeti šumski krpelj možete saznati na portalu Zdravlje.hr :

[You must be registered and logged in to see this link.]


a ovo sa zdravlja. hr

Postupak uklanjanja krpelja :

nemojte na krpelja niti okolnu kožu nanositi nikakva sredstva (premazivanje uljem, petrolejom, lakom za nokte i sl. uzrokuje grčenje krpelja te pojačano izlučivanje sline, što može uvjetovati i ubacivanje veće količine virusa i bakterija u organizam čovjeka ako je krpelj inficiran

• uhvatite krpelja pincetom dezinficirane alkoholom ili opaljene plamenom, neposredno uz kožu (na mjestu gdje usni aparat krpelja ulazi u kožu).

• budite smireni i ne žurite

• laganim povlačenjem u više smjerova polako izvucite krpelja iz kože

• ne povlačite naglo, ne stiskajte niti ne gnječite krpelja!

• Nakon odstranjivanja krpelja mjesto uboda (i ruke !) dobro operite sa vodom i sapunom, te dezinficirajte

• Ukoliko u koži zaostane rilce, koje se prepoznaje kao sitna tamna točkica, treba je odstraniti sterilnom iglom. Ukoliko to ne uspije, nije potrebna kirurška intervencija jer se ništa naknadno neće dogoditi (ono će se resorbirati ili će ga koža „odbaciti“).
[Vrh] Go down
boyd
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
boyd


Join date : 21.08.2009
Age : 46
Lokacija : Petrinja

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 9:29 pm

Ako se bojiš da je nešto ostalo odi s njom kod doktora, sve ovo za gušiti i ne gušiti čula sam od hrpe doktora i to za vrtanje ulijevo i udesno isto tako. Ja sam sam sebi isčupala krpeljovu glavu kad se već bio zakopao i živa sam, ali Eleni nebi.

Kod nas isto nema zaraznih krpelja, i kod Elene nije bilo reakcije nakon vađenja.

vibre da ništa nije ostalo.


P.S. krpelji kod životinja i ljudi nisu isti. Barem ovi kod nas su različiti.
[Vrh] Go down
Daisy
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Daisy


Join date : 06.11.2009
Age : 44
Lokacija : Između mora i gorja....

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 9:40 pm

imaju cure pravo
mi smo na dermi učili da se ne smije ničim ga mazati jer povrati sadržaj u organizam a to nije dobro,nego da ga se pincetom povlači malo lijevo desno nježno dok ne otpusti rilo.

nekako se držim tog pravila..nadam se da nije ništa ostalo vibre vibre

to će biti samo iritirana kožica na tom mjestu..
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimesri lip 23, 2010 10:10 pm

Luci nisam nikad vadila do sada, kad je bila manja redovito sam je odvela kod pedijatrice 5 minuta od mene
uvijek je bio na cudnim mjestima glava uglavnom iznad obrve, celo, na uhu itd....

inace sebi , mm, mami svima vadim i to na nacin da ga pincetom icupam krvnicki
i to je to

no za nju me iskreno strah
otoka nema velikog, vise je ko pristic mali, tockica crvena kako sam vadila je ostala
hvala Vam svima

vidjet cu kako je stanje u jutro pa cu vidjet sto dalje
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimečet lip 24, 2010 12:46 am

Grozim se krpelja i sjećam se majčinog nezadovoljstva nakon naših putešestvija po šumarcima u potrazi za šparogama. Ivan ne imao krpelja dosad, no ja namjerno izbjegavam šumice i grmlja raznorazna, ne zbog krpelja, nego zbog zmijica. Otkako smo na Krku, budući ja s otoka na kojemu otrovnica neima pa ih se ne bojala, strašim se tih gmizavica, tim više što vidjeli na terenu jednu brzo gmizeću . No, kako bilo, milo mi pročitati savjete kako otkloniti krpelje jer i ja od onih kojima te beštije, kao djetetu, uklanjali najprije uljem pa onda "vrtim ga" pincetom.
Vibram da se Luci crvenilo na mjestu gdje mala beštija bila, smiri i budne sve ok.
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimečet lip 24, 2010 10:14 am

I ja sam citala da ih ne treba gusiti s nicim jer onda oni povracaju i u tom sadrzaju moze biti svega i svacega te se tek tada dijete moze zaraziti. Luka je imao jednog proslo proljece, otisli smo na Kantridu i oni su ga izvadili; i imao je jednog ovo proljece i tog sam sama izvadila. Nije se jos jako ukopao tako da sam ga samo lagano povukla s pincetom.
[Vrh] Go down
marica
Brbljavica
Brbljavica
marica


Join date : 21.09.2009

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimečet lip 24, 2010 11:10 am

mm (veterinar) kaže da se krpelj ne smije ničim mazati, uhvati ga se pincetiom, zakrene suprotno od kazaljke na satu i izvadi.
moj mateo je strašno osjetljiv na krpelje i mjesto gdje ga krpelj ugrize je još mjesecima crveno.
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepon srp 05, 2010 3:44 am

Koristite mala zakrivljena kliješta ili pincetu. Nosite nekakvu zaštitu za ruku, kao što su rukavice, tako da ne širite patogene iz krpelja na ruku.

Uhvatite krpelja pincetom čvrsto što bliže koži. Nježno povlačite sve dok se krpelj ne odvoji. Uvijanje ili okretanje krpelja može dovesti do odvajanja glave i usana, a time i povećanje šanse za infekciju.

Kada ga odvojite, ne gnječiti krpelja jer možete prenijeti bolest. Isperite ga vodom u sudoper ili zahod. Ako dijelovi glave ili usana ostanu na koži, posjetite liječnika.

Temeljito očistite mjesto ugriza sapunom i vodom ili blagim dezinficijensom. Promatrajte hoće li doći do razvoja reakcije na ugriz, kao što je osip ili znakovi infekcije. Nanesite antibiotsku kremu na to područje. To može pomoći spriječiti lokalne upale, ali obično ne utječe na izglede za razvoj bolesti.

Ne zaboravite oprati ruke nakon uklanjanja krpelja. Očistite i dezinficirajte sve instrumente koji su korišteni.

centar zdravlja net
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimepon srp 05, 2010 3:45 am

Osoba ili dijete koje je ugrizao krpelj osjeća slabost, pospanost, zbunjenost, groznicu, ukočenost, glavobolju ili osip.

Krpelj se ne može ukloniti s kože ili ako glava ostane nakon uklanjanja.

Trudnice trebaju obavijestiti liječnike o ugrizu krpelja, a posebno prije nego što uzmu neke lijekove.

Osobe s oslabljenim imunitetom (na primjer oni sa HIV-om ili oboljeli od raka ili oni koji primaju kemoterapiju) trebaju informirati liječnika o ugrizu krpelja.

Idite odmah u bolnicu ako ugriz krpelja uzrokuje bilo koji od sljedećih simptoma:

•groznicaNa usnama HerpesGrupa virusa, najznačajniji su predstavnici herpes simplex koji obično uzrokuje promjene na koži i sluznicama (nos, usnice) poput mjehurića te herpes zosterVirusna infekcija određenih osjetilnih živaca što uzrokuje bol i mjehuriće na koži cijelom dužinom zaraženog živca. koji uzrokuje bolnu upalu živca te također mjehuričast kožni osip u području gdje prolazi živac; m simplex, infekcija usne.,
•glavobolja,
•zbunjenost,
•slabost,
•obamrlost,
•povraćanjeIzbacivanje sadržaja želuca kroz usta.,
•otežano disanje ili
•lupanje srca (palpitacije).
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitimečet srp 08, 2010 10:26 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Empty
PostajNaslov: Re: VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO   VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
VAĐENJE KRPELJA- ISPRAVNO/NEISPRAVNO
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: