All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Iznenadno mucanje  Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Iznenadno mucanje  Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Iznenadno mucanje  Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Iznenadno mucanje  Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Iznenadno mucanje  Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Iznenadno mucanje  Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Iznenadno mucanje  Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Iznenadno mucanje  Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Iznenadno mucanje  Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Iznenadno mucanje  Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
moja lu
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
Netty
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
Branka
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
LuLu
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
boyd
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
Maja
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
Daisy
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
aneris
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
vejanka
Iznenadno mucanje  Vtblef11Iznenadno mucanje  Vtbcen10Iznenadno mucanje  Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 14 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 14 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Iznenadno mucanje

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
titirlica
Brbljavica
Brbljavica
titirlica


Join date : 27.03.2010
Age : 43
Lokacija : zagreb

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 12:41 am

Curke moje ja sam u totalnom bad-u , moj mišić u zadnja 3-4 dana muca...danas je situacija takva da gotovo u svakoj rečenici muca tužan
On je djete ko je je jako rano progovorilo cca 1,3 mj , sa dvije godine govorio je apsolutno sve u pravilnim i jasnim rečenicama i zato me ovo šokiralo.
Danas dođem s posla i on mi počne nešto obješnjavati ...ajme to se neda opisati ( ili sam ja to tako doživjela), toliko se mučio da mi nešto kaže i u jednom trenu počeo žmirkati okicama i na kraju slegne ramenima i kaže sasvim normalno " ah ja neznam govoriti" iznenađenje , a ja na to briz u plać tužan tužan (glupača) a moj mišić meni " Mmmmm mmmammma zzzzaaašto si tužna " i ja još više u plać tužan
Toliko me to pogodilo i šokiralo da ni sama neznam kako da se ponašam i kako da se kontroliram tužan
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 11:29 am

To se i nama desilo na proljece.... L je imao 2,5 godine. Isto tako smo se isprepadali, ja sam se i rasplakala... uglavnom sok!

To je fiziolosko mucanje, dogada se tocno u toj dobi, 2-3 godine i to vecinom kod djecaka.

Najvaznije je da se vi ponasate kao da se nista ne dogada. Ne smijete ga NIKAKO ispravljati, niti mu govoriti da polakse govori, da pazi.... znaci sve normalno..... kao da najnormalnije prica.

Luka je imao taj problem i onda se odjednom povuklo. Postoje "losi dani" kada ima problema. Tada ga ne forsiramo nista, jednostavno pustimo da prode. To se zna desiti pri intenzivnom razvoju govornog aparata i jednostavno mozak radi brze od usta i dolazi do mucanja.

Bili smo kod logopeda i receno nam je da nemamo nikakvog razloga za brigu.

Pitaj ako te sta zanima.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 11:33 am

evo ja sam pisala bas o toj temi
mene je jako zanimalo, sto , zasto i kako
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
titirlica
Brbljavica
Brbljavica
titirlica


Join date : 27.03.2010
Age : 43
Lokacija : zagreb

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 11:48 am

Hvala curke, ma cijelu noć sam provela na netu tipkam nisam oka sklopila od muke ..baš me jako pogodilo.
Iskreno se nadam da ste u pravu i da se i nama dešava to prolazno fiziološko mucanje, probala budem se skulirati ignore
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 11:58 am

Znam da ti je tesko ali moras biti skroz skulirana da on nista ne primjeti. A tako i drugi ukucani.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitimened pro 19, 2010 6:36 pm

i ja smatram da ne trebas brinuti nadam se da je clanak bio koristan
Lucija je imala kratkotrajnu fazu cca mjesec dana ponavljala je stalno pocetno slovo
pomogla sam joj jednako kao i Dea iako moram priznati ja nisam isla kod logopeda
jer sam pretpostavila koji je kod nje uzrok
sad govori cisto i bez zapinjanja i sto na sat, ne gasi se smjeh
spomenula sam bila to pedijatrici kod pregleda rekal je da Lucija ima vokabular ogorman i da je to uobicajena pojava
ponekad imaju manji sok i zelju da mnogo toga kazu i bude reakcija
moras samo biti strpljiva ukoliko se stanje pogrsava i cini ti se da ne ide na bolje
obrati se logopedu

[Vrh] Go down
Sponsored content





Iznenadno mucanje  Empty
PostajNaslov: Re: Iznenadno mucanje    Iznenadno mucanje  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Iznenadno mucanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» MUCANJE,UZROCI I KAKO SPRIJEČITI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: