All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Zubar  Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Zubar  Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Zubar  Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Zubar  Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Zubar  Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Zubar  Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Zubar  Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Zubar  Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Zubar  Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Zubar  Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
moja lu
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
Netty
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
Branka
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
LuLu
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
boyd
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
Maja
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
Daisy
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
aneris
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
vejanka
Zubar  Vtblef11Zubar  Vtbcen10Zubar  Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 9 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 9 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Zubar

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
tina25
Pričalica
Pričalica
tina25


Join date : 26.04.2010
Age : 39
Lokacija : Dignano

Zubar  Empty
PostajNaslov: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 1:37 pm

Danas sam bila kod zubara, koji me obavjestio da se plombe bijele naplačuju 280-320kn one jeftinije jer da HZZO taj dio više ne pokriva. Ostala sam u šoku jer nakon dugo vremena (6godina) sam krenula na popravljanje i nakupilo se toga, koji peh imam. Zna li tko nešto više o tome? Bila sa prošli tjedan tj. u četvrtak i nije mi ništa rekao, znači da je to stupilo ovaj tjedan na snagu. MIslim da čemo muž i ja morati dignuti kredit za popravljenje zubiju. smjeh
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 1:40 pm

prvi glas...
[Vrh] Go down
boyd
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
boyd


Join date : 21.08.2009
Age : 46
Lokacija : Petrinja

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 3:26 pm

Prije je bilo da se bijele naplaćuju ako hoćeš da ti stave, npr. na kutnjake, ali za prednje je besplatno, a za zadnje idu srebrne ili kakve već.

Jel' se promijenilo i to da ti naplaćuju i za ove prednje bijelu plombu ne znam, ja baš nemam problema sa zubima, ali znam da je ovo gore napisano vrijedilo prije 5-6 godina kad sam mijenjala plombe.
[Vrh] Go down
tina25
Pričalica
Pričalica
tina25


Join date : 26.04.2010
Age : 39
Lokacija : Dignano

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 3:48 pm

trebala bi sad kao mijenjati sve plombe koje imam, sve su mi bijele ali kako on kaže to ti je "B" kategorija i nisu kvalitetne, pa bi bilo dobro da ih se promijeni, imam neke i po 10god.stare, više manje oko svake plombe mi se napravio karijes. imam jako kvalitetne zube ali kako sam čula svakoj plombi (bijeloj) je rok trajanja nekih 5-6.godina pa bi se trebale mijenjati.


Još mi kao kaže 280-320kn su one jeftinije plombe ima još i skuplje, a kao one crne ili srebrne on ne želi stavljati jer nisu kvalitetne čak su i zabranjene u nekim državama (švicarska i norveška) jer sadrže živu koja je normalno otrovna, pa se on ne želi trovati sa njima a niti želi trovati druge. iznenađenje


Pojma nemam, znam da moram popraviti dosta zubiju i to če koštati. tužan
[Vrh] Go down
boyd
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
boyd


Join date : 21.08.2009
Age : 46
Lokacija : Petrinja

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 4:36 pm

tina25 je napisao/la:
trebala bi sad kao mijenjati sve plombe koje imam, sve su mi bijele ali kako on kaže to ti je "B" kategorija i nisu kvalitetne, pa bi bilo dobro da ih se promijeni, imam neke i po 10god.stare, više manje oko svake plombe mi se napravio karijes. imam jako kvalitetne zube ali kako sam čula svakoj plombi (bijeloj) je rok trajanja nekih 5-6.godina pa bi se trebale mijenjati.


Još mi kao kaže 280-320kn su one jeftinije plombe ima još i skuplje, a kao one crne ili srebrne on ne želi stavljati jer nisu kvalitetne čak su i zabranjene u nekim državama (švicarska i norveška) jer sadrže živu koja je normalno otrovna, pa se on ne želi trovati sa njima a niti želi trovati druge. iznenađenje


Pojma nemam, znam da moram popraviti dosta zubiju i to če koštati. tužan

Ja sam se krivo izrazila, nisu srebrne nego sive, gledala sam si u zube maloprije smjeh , da, te stare treba mijenjati pogotovo crne ili srebrne.

A da se raspitaš kod drugih zubara? Možda griješim, ali čini mi se kao da tvoj zubar hoće zgrnuti lovu nabrzinu.

Mama je jučer bila kod zubarice, stavljala je plombu, budem nju pitala kakvu i jel' joj šta zubarica rekla vezano za te plombe.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 4:43 pm

a cuj ja znam da se vec neko vrijeme nalplacuju, meni to nije novost osim sto mi pol ide preko hzzo a pol kes
imam samo 3 i mjenjala sam ih poslije trudnoce
al inace je poznato da je stomatlogiA jedan od unosnijih poslova, no ti svakoko potrazi i drugo misljenje to ti je najednostavnije, dal je nuzda da mjenjas sve odjenom, a vezano za kvalitetu moze mi prodati svasta jer sto ja znam nakraju koje kvalitete stavi mogu platiti skupu a stavi mi jeftiniju u tom grmu lezi njihova moc.
ja u prosjeku idem svakih 3 do 6 mjeseci kod zubara samo na kntrolu da nema iznadenja kod mene!
navika iz djetinstva imam kvalitetne zube no ne i zubno meso, pa je to razlog ceste psjecenosti!
[Vrh] Go down
tina25
Pričalica
Pričalica
tina25


Join date : 26.04.2010
Age : 39
Lokacija : Dignano

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimepet stu 11, 2011 8:32 pm

Tek sam se prebacila kod ovoga jer sam do sada bila prijavljena kod zubarice u Opatiji, kod ovog mi ide muž, pa sam htjela i ja, morati ču malo pronjuškati kod drugih.

Ovo če me naučiti pameti da idem redovito pa neču imati takvi šokova, a sad imam i mališu pa ču zbog njega morati biti redovita, da bude i on. smile
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimeuto stu 15, 2011 3:03 pm

vrlo moguće. Mi svi idemo kod privatnog zubara frenda koji nam onda samo materijal naplati ali znam da smo plombicu Domiju na zubu platili zadnji puta 300kn ( dakle kod prevatnika ne preko hzzo-a) jer nije radio frend nego kod njegove kolegice. A točkica mini mikro ali ok.
a redovno 1 plomba+ skidanje kamenca meni i Z došlo bi 840kn a kao samo materijal je naplatio 340.
Ja imam samo 3 plombe sve skupa, 2 stare crne ( koje kaže moj zubar moglo bi se zamjeniti ali nije hića a činjenica je da se ispod zna zavući karijes - te su stare preko 20g) ali on je snimao i kaže da su ok za sada, i jednu od prije par godina bijelu i to je to. Kaže on da bi propao kad bi svi bili kao ja mig no svejedno uvjek idemo svi skupa jer Z voli preventive radi da ga nebi tamo nešto ulovilo a onda uvjek povedemo i dečke - pa dobivaju diplome za hrabrost, za savršene zube pa medalje, pa četkice pa u suštini vole ići jako i evo kad je trebalo prvi puta popraviti zubić Domi nije ni trepnuo. Dani sve savršeno za sad.
[Vrh] Go down
tina25
Pričalica
Pričalica
tina25


Join date : 26.04.2010
Age : 39
Lokacija : Dignano

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimeuto stu 15, 2011 10:26 pm

Jučer sam zvala svoju staru zubaricu i na žalost potvrdila mi je da je to tako jednoplošna se plača 280kn a dvoplošna 320kn pale

eto tako sad je svejedno da li ideš kod privatnog ili preko socjalnog šta se tiče plombe plača se mig
[Vrh] Go down
boyd
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
boyd


Join date : 21.08.2009
Age : 46
Lokacija : Petrinja

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimesri stu 16, 2011 9:11 am

Onda ispada da je najbolje da pogubiš sve zube i radiš protezu koja ide preko hzzo-a dum, dum
[Vrh] Go down
tina25
Pričalica
Pričalica
tina25


Join date : 26.04.2010
Age : 39
Lokacija : Dignano

Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitimesri stu 16, 2011 12:11 pm

to sam i razmišljala smjeh
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zubar  Empty
PostajNaslov: Re: Zubar    Zubar  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zubar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Mama i tata :: Škrinjica zdravlja by Lulu-
Forum(o)Bir: