All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Hrana u vrtiću Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Hrana u vrtiću Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Hrana u vrtiću Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Hrana u vrtiću Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Hrana u vrtiću Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Hrana u vrtiću Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Hrana u vrtiću Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Hrana u vrtiću Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Hrana u vrtiću Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Hrana u vrtiću Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
moja lu
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
Netty
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
Branka
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
LuLu
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
boyd
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
Maja
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
Daisy
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
aneris
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
vejanka
Hrana u vrtiću Vtblef11Hrana u vrtiću Vtbcen10Hrana u vrtiću Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 20 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Hrana u vrtiću

Go down 
+6
angelina_2
Tejo
Maja
magaly
Aleksandra
kreativna mama
10 posters
Autor/icaPoruka
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimečet kol 27, 2009 11:59 pm

Kakav je jelovnik u vašem vrtiću?
Dal je ispunio vaša očekivanja?
Dal bi nešto promijenili,što?
Kako djeca prihvaćaju hranu u vrtiću?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepet kol 28, 2009 9:15 am

prihvaćaju bolje nego ja - jedu 80% toga od tih 80% doma ne jedu pola.

Po meni neke stvari bi promjenila ali to je kao "zdravo" pa..
ne sviđaju mi se sojini odresci npr
no u globalu ok je, kad je maneštra znam da će Domi ostati gladan, no ove druge stvari više manje pojedu, voće je svaki dan, doručak ok, užina isto.. ma u globalu nije loša čak sam nekako opuštenija kad idu u vrtić i znam da su tamo pojeli koliko doma nebi u cijelom danu i onda se ne sekiram jel ručak na stolu ili ja i mm jedemo jaja na brzinu kad znam da su oni pojeli pravi ručak.
[Vrh] Go down
magaly
Brbljavica
Brbljavica
magaly


Join date : 21.08.2009
Age : 52
Lokacija : na bregu :=)

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepet kol 28, 2009 9:18 am

kad je moj treći krenuo u jaslice imao je 20 mjeseci i probali mu uvaliti miksanu hranu u jaslicama...

došlo mu je da se ispovraća ...pa sam im rekla neka mu normalnu hranu daju..
ttako će biti i s Pavom..

naučio čovjek zvakati normalne komade !
sad ima 17 mj

hrana je super u našem vrtiću, puno zrnja...zdrave hrane..
nema pašteta hrenovaka i tih proizvoda..
zabranili nam nositi smokije i takve gluposti..
isključivo svjeze voće ili suho voće za prigrist..
!
uvijek dobiju crni kruh..!
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimesub ruj 05, 2009 8:37 pm

pa manje vise se polako uvodi pravilnik o zdravoj prehrani u vrticima i izbacuju se "nezdrave" namirnice

jos pred 3god kad sam radila su izbacili hrenovke, nutellu i te namaze, pastete i svasta nesto i ubacili soju, svjezi sir i tako to

po meni je to ok jer i mi manje vise tako jedemo. e sad cemo vidit kako ce izgledat kad netko drugi bude kuhao ali mislim da nece biti problema jer su naucili svakodnevno jesti na zlicu
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 12:34 am

ma sve to zdravo je ok ali iskreno koliko vas npr jede kiselo vrhnje samo za sebe ? A to je recimo jedna od užina u 3:30. I tako ima par sitnica koje su mi bljuva ali u prosjeku je ok.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 7:43 pm

kiselo vrhnje? ili kiselo mlijeko?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:02 pm

kiselo mlijeko no isto sra.. za moj ukus a ni soje ja nisam pobornik baš
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:50 pm

pa nije bas isto sranje ali ajde

pa ne trebaju oni jesti ako ONI ne zele :mig:
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:55 pm

pa ni ne jedu ali tako ne jedu 3 od 5 marendi pa jaka korist od zdrave hrane. Ponesu kući a nakraju završi većinom u smeću jer to nitko ne jede. znam da je sve to navika i ukusi ali to mi ipak nije baš primjereni obrak za malu djecu. No to je 1 na mjesec, druge tjedne je obični jogurt ili voćni jogurt.. to je ok
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:59 pm

kiselo mlijeko ti je jako slicno jogurtu. si probala?

radi se na isti nacin

iskreno, neznam bas koja je razlika :hihi:
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:02 pm

a soju bas i ne vole djeca jer je spravljaju na jajjednostavniji nacin a tako ju nebi pojela ni ja, ali kad se naprave polpetice onda je to jako fino
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:08 pm

ja sam ti inače "bolesna" na sir, vrhnje, kiselo.. ništa to meni ne prolazi pa možda zato još više negativan stav

A soja može biti i najfinije spravljena ali je soja i GMO i .... ne hvala - to je isto fobija, ignoriraj me slobodno :hihi:
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:11 pm

ma ni ja nisam vise bas za soju. upravo jer je ona vise GMO nego prirodna tako da te kuzim

a ovo za mlijeko i mlijecne proizvode malo popusti jer ako im se svida zasto ne. ali neka oni odluce mig
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 9:01 am

ma neće ni probati, nema šanse. Eventualno voćni jogurt i siriće ostalo ni čut. Naravno da ja ne branim, dapače drago mi je da tamo jedu neke stvari koje doma neće. Dani recimo i doma jede i sirni namaz i sir općenito na sendviču, Domi pak ne jede ni salamu a kamoli sir Rolling Eyes - sad bi mm komentirao " a tko mu je mama" dum, dum
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 9:25 am

pssst

nije bed. naucit ce oni sve papati, naravno, sto im bude po volji

znate u cemu je jos caka? djeca doma imaju veci razmak medu obrocima pa im se zna desit da oni zaista nemogu jesti rucak ponekad.

recimo da se djete ustaje (doma) u 9, tada doruckuje, pa pojede vocku oko 11, pa ruca oko 3, uzina oko 5 i vecera oko 8-9 a u vrticu je to malo zgusnutije

dorucak oko 8 i pol, voce oko 10, rucak oko 12, uzina oko 3

i onda se 3 obroka naredaju do 12
[Vrh] Go down
Tejo
Početnik
Početnik
Tejo


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Kastav

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:04 pm

Moj je tek krenuo u vrtić pa za sad slabo jede, od voća samo jabuke i šljive(a svaki dan je drugo voće) zelenjavu izbjegne, pojede samo meso i kruh ili ribu i hruh. dum, dum
u našem vrtiću ipak ne pretjeruju tako, neki dan sam vidjela da su za doručak jeli kekse i kakao, pa čokolino i tako...mislim da je to ok.
Soju i kiselo mlijeko još nisam vidjela No
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:13 pm

Vidjet ćeš čekaj, postoji jelovnik za 4 tjedna koji se onda vrti u krug. Imaju i naši i kekse i mlijeko, i nutelu, i sladoled i fine stvari i ali ima i onih "bljak"
[Vrh] Go down
angelina_2
Pričalica
Pričalica
angelina_2


Join date : 21.08.2009

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:57 pm

a bljak...meni je hrpa stvari bljak al to ne mora znacit da je i djetetu...
recimo samo trganci s vrhnjem ili jos gore na masti...meni se zeludac digne cim pomislim na to...a tu u selu sva ali doslovno sva djeca to obozavaju i to nabrajaju pod omiljenu hranu...
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepon ruj 07, 2009 1:01 pm

ma sve je to reativno znam ali eto mig
[Vrh] Go down
ivchi
Početnik
Početnik
ivchi


Join date : 06.09.2009
Age : 42
Lokacija : Dubrovnik

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepet ruj 11, 2009 1:38 am

Bruno je od početka dobro prihvatio hranu u vrtiću i jedan je od onih koji traži repete.

Što se tiče hrane u vrtiću, ispunila je moja očekivanja, mjenjala ne bih ništa pretjerano jer mi dijete jede i nisam sad neka zahtjevna mama i zaluđena zdravim ili ne znam čim. Uostalom, ni doma ne jedemo soju i slično, već normalnu dalmatinsku kuhinju.

Često imaju juhu (bar 3 put tjedno), povrtne, mesne rižote, pastu s pomadorama, špinat (to je Brunu najdraže!!!) s mesom, mahune (mladi grah s patatama pod ulje), varivo od žitarica, blitva, naravno uz meso....
međuobroci su namazi (nema paštete, nego sirni namazi, nutella, maslo, mermelada...) i voće, naravno.
čaj, kakao, mlijeko, pahuljice, keksi, svega toga ima!

inače, to je privatni vrtić i tete same kuhaju, čak cijede pomadore i naprave toč! imaju i svoj mali vrt iznad vrtića gdje se djeca brinu o sezonskom povrću.

ma, ja sam prezadovoljna! a i Bruno, što je puno bitnije!
[Vrh] Go down
engls
Početnik
Početnik
engls


Join date : 21.08.2009
Lokacija : Sesvete

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimepet ruj 25, 2009 11:47 pm

Moja Cruela u vrtiću jede sve kako joj serviraju i uvijek traži još,a doma mesoooo,mesooo,mesoooo i eventualno nešto brlja po prilogu,jogurtima,voću...ne jede "propisno",npr ako prvo serviram juhu,najede se i gotovo.Ako serviram meso i nešto,najede se mesa i gotova je,ponekad mi djeluje isključivo,ili prilog ili meso,skupa ne ide... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://picasaweb.google.hr/home
Sonja
Pričalica
Pričalica
Sonja


Join date : 17.08.2009
Age : 42
Lokacija : Sebenico

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimesub ruj 26, 2009 10:35 am

kiselo mlijeko je super smile
saša - zapikni dečkima slamku u tekući jogurt, da vidiš kako će ga popiti mig
stvar navike. ništa drugo.
ali ne vidim zašto ne bi kiselo mlijeko bilo užina, vi ste među rijetkima koji to ne konzumirate i doma. nadam se ne samo, da imaju nešto uz to... neki ječmeni kolač :hihi: :mig:
moji ko i tvoji, tamo jedu 80%, a od tih 80% doma ne bi ni probali barem pola mig (pašta šuta - tjesteninu obožavaju i dave se, ali ne vole nikakve umake, doma ni pod razno, tamo se dave u umaku; bijeli rižot; puru (kukuruzna krupica) )
naši paze na zdravu prehranu, uveli su puno više povrća u obroke, hrenovke niti ne znam da su se ikad posluživale, mislim da ne. kad su LiL u vrtiću nisu.
guste povrtne juhice,
ali smijemo donijeti krokiće, toliko rigorozni nismo.
i meni i LiL što je najbitnije jako odgovara i isto tako sam mirna kad su u vrtiću. doma im ni ne nudim "dupli" ručak.
[Vrh] Go down
http://www.blizanci.in
magaly
Brbljavica
Brbljavica
magaly


Join date : 21.08.2009
Age : 52
Lokacija : na bregu :=)

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimesub ruj 26, 2009 12:03 pm

Aleksandra je napisao/la:
Vidjet ćeš čekaj, postoji jelovnik za 4 tjedna koji se onda vrti u krug. Imaju i naši i kekse i mlijeko, i nutelu, i sladoled i fine stvari i ali ima i onih "bljak"

kod nas je sva hrana super i zdrava..
jedino sam alergična na paštetu koju ipak imaju negdje dva put mjesečno za doručak..
i zabranila sam im da mu je daju :uf:
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimesub ruj 26, 2009 6:11 pm

kod nas u vrtiću je hrana blago rečeno koma, koliko sam uspjela vidjeti jer oglasna ploča gdje stoji meni je skroz u drugoj prostoriji a kad dođem po Keku on doslovno me vuče da čim prije odemo doma tako da ni ne stignem pogledati

znam samo da Keko tamo slabo jede i skoro obavezno doma doručkuje prije odlaska u vrtić i normalno ruča kad oko tri dođe doma iz vrtića

tete mi kažu da kao pojede ručak ali to kažu za svu djecu tamo, a meni je K i gladan i dosta žedan kad dođe iz vrtića

a kroz Kekinu priču sam zaključila da dosta često jedu krumpir u svim mogućim varijantama, te tjesto, rižu, juhicu
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitimesub ruj 26, 2009 9:54 pm

ne brini za tu glad. moji pojedu dosta u vrticu pa svejedno dodu gladni ko vukovi jer nakon rucka odu na spavanje, pa se probude i pojedu vocku ili jogurt ili nesto a to bome i nije nesto sto ce te zasititi tako da...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrana u vrtiću Empty
PostajNaslov: Re: Hrana u vrtiću   Hrana u vrtiću Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrana u vrtiću
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: