All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
moja lu
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
Netty
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
Branka
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
LuLu
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
boyd
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
Maja
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
Daisy
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
aneris
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
vejanka
LEGO kockice - Page 4 Vtblef11LEGO kockice - Page 4 Vtbcen10LEGO kockice - Page 4 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 18 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 18 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 LEGO kockice

Go down 
+12
Tara
milla
kockice
Dea_22
magaly
mlana
mišek
Mare555
kekezvrk
Netty
vanja
Aleksandra
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimepet kol 14, 2009 12:48 am

First topic message reminder :

Lego je zakon ! Vjerojatno neki od vas kao i ja imaju na tavanu spremnu vreću legića iz dana svog djetinjstva. Oduvijek skupi ali nepoderivi i kvalitetni, igračka koja potiče koncentraciju, koordinaciju, motoriku i maštu.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lego quadro - namjenjen je uzrastu 12mj+
Lego duplo - je za uzrast 2-5 g
a onda od 4+ na dalje kockice postaju sitne i sve više dinamitne sa sve većim brojem detalja.

Ako uzmete svojim klincima ili dobiju na poklon Lego duplo i nemogu ih sklapati do cca 2, 2,5 g tj malo ih to frustira - kupite ima "falši"lego - te su kockice puno mekše i lakše se sastavljaju rastavljaju, jeftine su i nebaš trajne ali tu godinu dana do prijelaza na pravi Lego će izdržati.

Lego u Hr možete kupiti u TL-u, Škrinjici, Mulleru, One2Play i možda još ponekom dućanu no najpovoljnije su u Mulleru a često su pojedini artikli i na akciji.

Za početak preporučam starter set "običnih " kockica svima znane zelene kantice no oni su relano skupi za to malo kockica što daju pa se isplati oko Božića u Metrou uzeti bačvicu legića 2-5g, 240 kom je oko 250kn ili 4+ cca 2000kom je isto oko 250kn. A onda kad vam se klinci zagriju onda dokupljujete posebne serije i elemente. Iako vam se bačvica čini puno, trebaju vam zaista dvije za napraviti jednu kućicu naprimjer tako da se znate pripremiti mig

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače sa Lego duplo kockicama slažu se kocke Mega bloks - a u seriji veličine Lego duplo tu su Spajdermeni, Carsi, Dora.. pa možete kombinirati mig Inače čisto opaska Mega bloks su nešto malo povoljniji od Lega no razlika u kvaliteti je na oko vidljiva, Lego je klasu bolji, mada je i Megabloks odličan

Slažu se i jeftina inačica Lega pod imenom LEGAO - ima ih za kupit u Plodinama npr ili kod Štimca - ne slažu se apsolutno idealno kao Lego ali može ići ali isplati se uzeti one elemente kao što su bager, vozila..i slično jer su trostruko jeftiniji od Lega a to su samo vozila u komadu + 2,3 kockice tako da nije tako nužno da su baš lego.
Npr čistač od Lega košta 115kn a bagerić - skoro indentična kopija ovog samo utovarna žlica umejsto čistača od Legao-a košta 35kn
[You must be registered and logged in to see this image.]

Postoje i veeelike Lego gumene kocke cca 20x10x10 koje sam vidjela u Roses outletu u igraonici ali nigdje ih nisam vidjela/našla z akupiti a od njih možete napraviti doslovce kućicu za djete - no vjerojatno je i cijena "prekrasna"
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimened pro 09, 2012 10:26 pm

misliš baš na šumsku postaju ili na lego općenito.. toga već ima podosta
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimeuto pro 11, 2012 10:46 am

Šumska postaja za početak.... o da .....može i drugo.... o da
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimeuto pro 11, 2012 12:39 pm

ok, to ćeš se načekati čini se iako se jako trude ali mama je rigorozna

ovo se isplati kome trebaju bazne
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimesri pro 12, 2012 8:35 am

dakle kupila sam lego 4+ set onaj šta je u one2play na akciji i otkrila ono što me zanimalo
ne mogu sve kocke lega na lego duplo, mogu samo kocke sa duplim brojem rupica (2,4,6) dvostrukim redom (kao kod dupla znači da visina bude isto dvije rupice ne jednu) i one sa dubljim utorima. u ovom setu ih ima otprilike pola-pola, a s obzirom na to i da mi je glupo kupovat opet duplo a mališa mi sad puni 4 godine u siječnju odlučila sam kupiti još jedan set i razdvojit one koje mogu na duplo i koje ne mogu. s ovima koje mogu nek se igra sada a ove ću ostavit kad malo poraste.
doduše bankrotirat ću na legu al kontam da je to korisno ulaganje
usput rečeno ove 4+ su toliko čvrste da ih ja jedva razdvajam, recimo ove koje mogu na duplo i nekako mogu al ove sitne ("jednostruke") jedva mogu i ja jel to tako i vama "teško" il sam ja smotana
ako su ove 4+ tako teške kakve su one sa 6 i 8 godina kreator i tematske
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitimesri pro 12, 2012 5:34 pm

sve su ti tako "teške" što je sitnija kockica to ju je teže rastaviti.
Što s tiče toga da ti malac ima 4 g ne zanči da duplo zaboraviš, ima prekrasnih setova lego duplo koje slobodno kupi. Moji se i dan danas još igraju i sa lego duplo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





LEGO kockice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: LEGO kockice   LEGO kockice - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
LEGO kockice
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Oprema za bebe :: Recenzije igračaka-
Forum(o)Bir: