All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
moja lu
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
Netty
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
Branka
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
LuLu
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
boyd
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
Maja
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
Daisy
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
aneris
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
vejanka
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 5 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 5 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg

Go down 
+9
mp
Kristina i Lara
tamaraM
anaqxy
vejanka
ena
Rora
kekezvrk
Aleksandra
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepet kol 14, 2009 9:21 am

First topic message reminder :

Istraživanja i testiranja pokazala su da ispravna upotreba dječjih autosjedalica značajno smanjuje smrtnost djece prilikom sudara u vozilu: novorođenčadi za 71 posto, male djece za 54 posto. Pa iako če mnogi reči da kad djete prohoda nemora više biti u sjedalici jer «moje djete plače i ne želi sjediti u sjedalici, ja to nemogu slušati...» i slične isprike tog tipa. To je u potpunosti krivo, ako vam je stalo do svog djeteta onda najbolja stvar koju za njega možete učiniti je da ga u automobilu vozite sigurno vezanog u ispravnoj autosjedalici prikladnoj za njegovu dob. Prema zakonu o prometu koji vrijedi u našoj zemlji, djeca se moraju voziti u autosjedalici montiranoj na zadnjem sjedalu do dobi od 12 g po hrvatskom zakonu - naravno u sjedalici prilagođenoj djetetovom uzrastu.

Autojedalica grupe I (9-18 kg) namijenjena je djeci od cca 9-18kg ali nisu samo kilogrami dovoljna smjernica za odabir ove sjedalice. Da bi djete prešlo u grupu I mora moći samostalno ustati i stajati. Sjedalica grupe I montira se u smjeru vožnje i nju dijete koristi ovisno o stasu do 3 ili 4 godine ili dok ne dostigne 18 kg ili mu gornji rub ušiju dopire do gornjeg ruba sjedalice ili mu izlaz ramenih remena iz sjedala počinje ispod razine ramena. U ponudi su i modeli grupe 0+/I koji se mogu koristiti od rođenja i tada se prvih godinu dana ili dok djete ne zadovolji uvjete za grupu I montiraju obrnuto od smjera vožnje. No to je i priča za sebe. Koliko god su one deklarirane kao 0+/I sve su one realno prestrme za novorođenče. Drugi problem večinom se javlja kod montaže suprotno od smjera vožnje jer u večinu prosječnih automobila fizički ne stane tako okrenuta autosjedalica a najčešče su i pojasevi u vozilu prekratki za takvo vezanje. Puno je sigurnije i zdravije za dijete imati sjedalicu grupe 0+ a kasnije kad ju preraste sjedalicu grupe I. Sjealicu 0/I kupujete u slučaju da je djete preraslo sjedalic u0+ a nije još spremno za prijelaz u grupu I onda je grupa=/I dobro kompromisno rješenje.

Sjedalice grupe I imaju pojaseve u pet točaka, svi modeli nude dva ili više stupnjeva regilacije nagiba sjedalice za slučaj kad dijete u njoj zaspi, a neki prouizvođači nude i mogućnost dodatne nabave ljetnih navlaka, držača za čašu/bočicu, nosača igračaka i sl.

Autosjedalice grupe I pričvrščuju se u automobilu pojasom automobila ili ISOFIX sustavom. Ako je sjedalica pravilno i dovoljno čvrsto montirana, nemože se povlačenjem za bazni dio pomaknuti više od dva centimetra lijevo-desno (često će se cijeli automobil zaljuljati ako se povuče dobro učvršćena sjedalica). ISOFIX sustav jednako je učinkovit i vrlo jednostavan za upotrebu, jer je dovoljno sjedalicu »kliknuti« na kuke, koje su sastavni dio automobila i stolica je montirana. ( ne zaboravite na treču isofix točku –ili «noga» ili «toop teether». Učvrščenje mora biti u 3 točke.) No, da bi se taj sustav mogao koristiti, i vozilo i sjedalica moraju ga podržavati, što znači da automobil mora imati ISOFIX »sidra« u pregibu sjedala, a sjedalica odgovarajuće kuke. No, iako automobil nema odgovarajuća »sidra«, ISOFIX sjedalice mogu se učvrstiti pojasom automobila.

Dali ispravno koristite autosjedalicu i dali je ona primjerena djetetovoj dobi i težini možete provjeriti na besplatnim pregledima, koje organiziraju educirani volonteri udruge Roda-Roditelji u akciji, u svim većim gradovima Hrvatske. Ako ste u rijeci i slu
žbeni pregledi nisu vam dostupni, možete se javiti i meni, rado ću vam pomoći.
Prema Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama u republici Hrvatskoj, svaka ispravna sjedalica mora na sebi imati naranđastu naljepnicu sa oznakom atesta sigurnosti ECE 44/03 ( sjedalice proizvedene prije 26-06.2006) ili ECE 44/04 ( sjedalice proizvedene nakon 26.06.2006 koje zadovoljavaju i dodatne uvjete prilikom testiranja.) Pri kupovini obratite pažnju da uz sjedalicu dobijete I detaljne upute za montažu na hrvatskom jeziku.

Evo sjedalica koje su prošle moje testiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]


Chicco Key1 -Uočljivo kvalitetna stolica za visoku i mržavu djecu. Djeluje izduženo. Bilo bi super da ima malo dublje bočne strane zbog bočne zaštite. Lako se montira i kopča a jastučič za glavu je «krut» i raste sa djetetom.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Maxi Cosi Priosi SPS -Poboljšana verzija Priori XP. Odlična sjedalica, robusna i kvalitetna. Lako se montira i paše u večinu automobila. Na testovima je dobro ocjenjena. Ulijeva sigurnost, to bi bio moj izbor. U ponudi je kao dodatna oprema i ljetna navlaka i igračke i držač za čašu/bocu.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pierre CArden -Solidna autosjedalica, među povoljnijim varijantama čini mi se najbolja. Remeni su mekani, i lako se kopčaju, ima kvalitetnu crvenu kopču. Ako vam je buđet malo manji ova sjedalica je dobar izbor.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ROmer King Lord -Poznata kvaliteta i odlične ocjene na testovima. Sjedalica je udobna i lako se motira u gotovo svaki auto. Moguće ju je u nekim salonima automobila kupiti i zajedno s autom pa se njezina možda malo veča cijena u kreditu ni ne osjeti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bubu -Sjedalica nižeg cjenovnog razreda ali i kvalitete. Široka je i u nju dijete dugo stane ali ima slabu bočnu zaštitu. Ne uljeva mi povjerenje a materijal je težak za održavanje i poliester.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ovaj model je "stari" i sada po 350kn dok je novi model za 699kn vrlo solidna as

Jane racing -Na prvi pogled osvaja svojom robusnošču i očiglednom kvalitetom. Materijal je lako periv i friške flekice se lako skinu mokrom krpom. Podešavanje nagiba je pomoču kotačiča tako da ima finu regulaciju. Može se koristiti od rođenja, montirana suprotno od smjera vožnje a u tu svrhu ima i dobar jastučić za glavu i kičmu kojem se kasnije vadi umetak.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Brevi Grand Prix -Izgledom osvaja na prvi pogled, materijal je kvalitetan a sjedalica robusna i čvrsta sa dobrim bočnim zaštitama. Mana joj je što ne paše dobro u svaki auto pa to treba prije kupovine probati ali u onima u kojim paše stoji odlično. U zadnje vrijeme prodaje se bez crvene kopče što je skoro neoprostiv nedostatak ali kopča se može kupiti posebno u dučanima a autoopremom. Također se može koristiti od rođenja ali iskreno za novorođenče to je prestrmi položaj a sjedalica je toliko ogromna da se ni u velike aute neda lako montirati suprotno od smjera vožnje.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Bebe confort -: sjedalica ima visoke bočne stranice a time bi trebala imati i dobru bočnu zaštitu ali , bočne stranice su pomične i mogu se širiti pa ako uzmemo u obzir tehničku stranu priče onda je najslabija točka prilikom udara zglob pa se ta mogučnost širenja bočnih stranica koliko god dobro zvučala može i negativno odraziti.
Širenjem stranica, i sjedalica se prividno širi ali njezin bazni dio gdje legnu leđa djeteta ostaje jednako širok. Nebi bila moj izbor. I ova sjedalica može se koristiti od rođenja suprotno od smjera vožnje ali je kao i ostale po meni prestrma za novorođenče a tu je i problem kratkih pojaseva u automobilu

[You must be registered and logged in to see this image.][/URL

Ferrari - Nania -Ova sjedalica puca na očeve i to vrlo očito. Zvučno ime i žarka boja, tko bi joj odolio! Ali izgled neka vas ne zavara. Ima zamršen način učvršćivanja, a gumb za otpuštanje samih pojaseva sjedalice je jedva dohvatljiv. Prilično je kruta i neudobna sa slabom bočnom zaštitom, iako dizajnom vrlo efektna, valjda da bi se slagala sa interijerom sportskog automobila, ali to za djetetovu sigurnost ništa ne znači.

[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/mnaniaferrrari899kn.jpg/][You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimened stu 01, 2009 2:14 pm

mi kupili mc, moram pohvaliti tete u tl koje su bile jako lčjubazne i bez ikakvih problema nam dale da isprobamo sjedalicu. hvala aleks na savjetima svaka čast
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimened stu 15, 2009 9:53 pm

Opet ja sa pitanjem! Napominjem da ne žurim da M prebacim u AS 9-18! Uglavnom ona se sama diže i radi par koraka uz pridržavanje, ali najviše me brine to što joj fali nekih 3cm od glave do vrha AS peg perego primo viaggio 0-13, ali tek ima 8kg a vjerovatno do 1.godine će prerasti ovu AS ali neće skupiti 9kg!
Koliko je ustvari bitna ta kilaža za prelazak u veći AS? Tj. šta da radim ako preraste ovu?
Thanx
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimened stu 15, 2009 10:37 pm

u ovoj možete još dosta, naime njoj torzo mora narasti za 3 cm a ne raste samo torzo dakle mora narasti za cca 6 cm da bi joj bila mala a to ipak traje još neko vrijeme. Ako su joj remenčići u razini i iznad ramena a glava ne viri van ruba as ( iako kažu da čak smije viriti ali po meni ipak ne) ostanite u maloj. Ako to ne bude zadovoljeno a ona samostalno korača možete u veću čak i ako nema 9 kg - važniji je uvjet da hoda.

Prati situaciju pa kad baš moraš pređite.
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon stu 16, 2009 10:36 pm

Hvala Alex sada sam mirnija! Drago mije da još neko vrijeme može u ovu manju AS! za tebe
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesub pro 12, 2009 12:53 am

Evo mi kupili MC 9-18 priori sps! Probala sam M staviti u nju (u kući) i kada ju posjednem nekako mi je sva zagrbljena da nisu možda prenisko "tregeri"? Da probam staviti na drugu poziciju? Da li ima negdje da se vidi kako treba dijete da izgleda kada se stavi u AS? I da nisam sigurna jel sam dobro stavila onaj jastučić za glavu? :mig:
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesub pro 12, 2009 12:57 am

Remeni moraju izlaziti u razini ili iznad razine ramena nikako ispod, ako su ispod podigni za jedan zub. Jastučić nemaš šta pogriješiti. Možda ti se čini zgrbljenija jer sjedi okomito a do sad je ležala. Ako nisi ziher ubaci sliku da vidim.
Jel prohodala samostalno?
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesub pro 12, 2009 1:00 am

Poslikat ću sutra pa stavim! Nije još prohodala ali skroz hoda uz namještaj i danas je prvi puta sama stajala cijelih 10 sekundi o da
Može biti da mi se čini zgrbljena jer je ipak u novoj AS
[Vrh] Go down
anaqxy
Pričalica
Pričalica



Join date : 11.09.2009
Age : 38
Lokacija : ZAGREB

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 12:30 am

ovako...trazim as 0-18, za dedin auto...znaci to je ona druga sjedalica, pa mi se bas i ne daju ogrmni novci... ups
u svm autu imamo chicco proximu...
vidim da je tu bubu as dobila jako losu ocijenu...ali taj model nisam nigdje ni vidjela...
u katalogu tl sam vidjela 2 modela 9-18...jedan je 399, a drugi je 699 kn
sta mislis o njima alex??
dali mozda imas za predloziti neku drugu povljnu as a da je ok i da ju ima za kupiti kod nas
??
thanks
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 1:17 am

zašto 0-18 kad je Gabi već vjerojatno dovoljno velika za 9-18 ?
Ova bubu od 699kn je prilično solidna, no za tu lovu dobiješ mc na akciji u bebi centru pa ako ti nije predaleko i to je opcija.
[Vrh] Go down
anaqxy
Pričalica
Pričalica



Join date : 11.09.2009
Age : 38
Lokacija : ZAGREB

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 3:05 pm

ma krivo sam napisala ...trazim od 9-18 :hihi:

a problem mi je to sa slovenijom...ja ne vozim, a mm radi od jutra do mraka...isto kao i baka i deda....
tako da stvarnonema ko otici u slo...
a sad mi je vec i hitno za kupiti...
znaci ta bubu je ok...??
a kod nas nema vise niti jedna ovako jeftinija verzija a da je solidna as?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 4:09 pm

bubu ta od 699kn, Pieree carden isto oko 700kn je ok,

ILI ova 9-36 je ok a na mitu si do kraja. Ne kao osnovna ali kao rezervna ok.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ima ih i kod nas a u beby centru su trenutno na akciji nekih 49E - 20%
[Vrh] Go down
tamaraM
Početnik
Početnik



Join date : 22.11.2009
Age : 44
Lokacija : zg

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 28, 2009 12:41 am

Trebam savjet.Kupili bi AS 9-18(ili 9-36).Zanima me top 3 AS sa isofixom i bez.
Trenutno imamo auto bez isofixa ali mislimo uskoro uzeti sa.Neznam ni kolika je razlika u cijeni.
I da,da li je bolje odmah uzeti ovu AS do 36 kg ili ipak kupiti svaku posebno.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 28, 2009 1:04 am

za koje djete ?
ovo 5mj/09 je premalo za bilo koju od navedenih a ovo 2003 pak preveliko
Ako uzimaš 9-18 isofix nije ni nužan ni bitan a u kategoriji 9-36 ne postoji verzija s isofixom ( u EU)
razlika u cijeni ti je od 600 do 2000kn bez/sa isofixa

Ako je pitanje za unaprijed i nežuri ti se odna koju odabrati ovisi o stasu djeteta i kg i kad je/će prohodati za obe je uvjet da samostalno korača ali 9-36 je ipak za kikiće 18mj + poželjno je a do tada ili u jajetu ili bez duljih putovanja - naime nema nagiba
[Vrh] Go down
tamaraM
Početnik
Početnik



Join date : 22.11.2009
Age : 44
Lokacija : zg

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 28, 2009 1:17 pm

Pitam za ovo manje dijete.Pitala sam unaprijed tako da imam vremene malo pratiti akcije.
Dakle zanima me onda ova od 9-18kg.
Koje su top3?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 28, 2009 9:51 pm

Bez isofixa
Romer
Besafe
MC ( ne Toby)

sa isofixom
Besafe
Romer
Recaro
[Vrh] Go down
Kristina i Lara
Početnik
Početnik



Join date : 10.01.2010

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 6:12 pm

evo naše kupnje

kupili smo Römer eclipse i malena je jakooo zadovoljna i udobno joj je za sad (dok ne ugrije)

a rabljenu rezervnu smo kupili MC sps i oduševljeno sjeda kao carica u nju jer je još u stanu na pranju a tatek nije siguran kako se stavljaju auto pojasevi kroz MC - evo pitanja za A

hvala
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 7:40 pm

nacrtano je na naljepnici kako, no morali ste dobiti i upute s njom.
Koliko je stara?
[Vrh] Go down
Kristina i Lara
Početnik
Početnik



Join date : 10.01.2010

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 9:49 pm

AS - MS je stara 2,5 godine tak je rekla mama iz Siska
ahhh upute eto i mi moramo prodati AS graco pa sad tražim upute ... imam Sizifove muke u traženju - tako da razumijem zašto ih nismo dobili prilikom kupnje rabljene sjedalice

mm misli da po izgledu izvana je sličan ako ne i isti princip stezanja u sjedalo Römer i MS priori SPS- ali je rekao neka kod vas provjerim informacije
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 10:16 pm

svi su sistemi slični. U svakom slučaju mora proći sve 3 crvene točke. No mora imati i naljepnicu sa strane.
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 1:29 am

Evo imas ovdje uputstvo :mig:

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 1:42 am

evo i mi u potrazi za aso-om 9-18kg, Alex draga ako ugledaš kakvu akciju za MC u slo viči, naravno i za Romer
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 9:52 am

ok
Jedino MC je u TL-u snižen s 1300 na 1000kn trenutno neki modeli
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 11:11 am

vidjela te modele , ima ih tri ili četiri jednobojnih, ali to je MC Priori Bjorn tako nam je teta rekla ali ja si želim ovu MC Priori SPS žuto- crvenu, kaj ja mogu kad volim imati te boje u tonu sa Kekinim as-om i autom i naravno malo bolju sjedalicu od ovih jeftinijih tipa bubu....
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 12:10 pm

Alex.... jesi li vidjela novu MC Pearl? Meni se jako svida....

Ana mi sada ima Pebble i kupila bi joj Pearl kad ovu preraste....
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 6:56 pm

keke - MC preko nikad nije na akciji dake to moraš naći tu, mada se i s povratom možda isplati, baci oko

Dea - vidjela sam ju - ok je, ako već imaš bazu za Peeble onda ju uzmi ako nemaš onda razlika u cijeni nije opravdana
[Vrh] Go down
Sponsored content





AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» PegPerego autosjedalice 9-18kg
» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
» Autosjedalice grupa II-III 15-36kg
» AUTOSJEDALICE 0/0+
» u potrazi za dvije kvalitetne autosjedalice......

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Oprema za bebe :: Autosjedalice-
Forum(o)Bir: