All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
moja lu
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
Netty
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
Branka
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
LuLu
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
boyd
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
Maja
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
Daisy
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
aneris
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
vejanka
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtblef11AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbcen10AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 10 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 10 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg

Go down 
+9
mp
Kristina i Lara
tamaraM
anaqxy
vejanka
ena
Rora
kekezvrk
Aleksandra
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet kol 14, 2009 9:21 am

First topic message reminder :

Istraživanja i testiranja pokazala su da ispravna upotreba dječjih autosjedalica značajno smanjuje smrtnost djece prilikom sudara u vozilu: novorođenčadi za 71 posto, male djece za 54 posto. Pa iako če mnogi reči da kad djete prohoda nemora više biti u sjedalici jer «moje djete plače i ne želi sjediti u sjedalici, ja to nemogu slušati...» i slične isprike tog tipa. To je u potpunosti krivo, ako vam je stalo do svog djeteta onda najbolja stvar koju za njega možete učiniti je da ga u automobilu vozite sigurno vezanog u ispravnoj autosjedalici prikladnoj za njegovu dob. Prema zakonu o prometu koji vrijedi u našoj zemlji, djeca se moraju voziti u autosjedalici montiranoj na zadnjem sjedalu do dobi od 12 g po hrvatskom zakonu - naravno u sjedalici prilagođenoj djetetovom uzrastu.

Autojedalica grupe I (9-18 kg) namijenjena je djeci od cca 9-18kg ali nisu samo kilogrami dovoljna smjernica za odabir ove sjedalice. Da bi djete prešlo u grupu I mora moći samostalno ustati i stajati. Sjedalica grupe I montira se u smjeru vožnje i nju dijete koristi ovisno o stasu do 3 ili 4 godine ili dok ne dostigne 18 kg ili mu gornji rub ušiju dopire do gornjeg ruba sjedalice ili mu izlaz ramenih remena iz sjedala počinje ispod razine ramena. U ponudi su i modeli grupe 0+/I koji se mogu koristiti od rođenja i tada se prvih godinu dana ili dok djete ne zadovolji uvjete za grupu I montiraju obrnuto od smjera vožnje. No to je i priča za sebe. Koliko god su one deklarirane kao 0+/I sve su one realno prestrme za novorođenče. Drugi problem večinom se javlja kod montaže suprotno od smjera vožnje jer u večinu prosječnih automobila fizički ne stane tako okrenuta autosjedalica a najčešče su i pojasevi u vozilu prekratki za takvo vezanje. Puno je sigurnije i zdravije za dijete imati sjedalicu grupe 0+ a kasnije kad ju preraste sjedalicu grupe I. Sjealicu 0/I kupujete u slučaju da je djete preraslo sjedalic u0+ a nije još spremno za prijelaz u grupu I onda je grupa=/I dobro kompromisno rješenje.

Sjedalice grupe I imaju pojaseve u pet točaka, svi modeli nude dva ili više stupnjeva regilacije nagiba sjedalice za slučaj kad dijete u njoj zaspi, a neki prouizvođači nude i mogućnost dodatne nabave ljetnih navlaka, držača za čašu/bočicu, nosača igračaka i sl.

Autosjedalice grupe I pričvrščuju se u automobilu pojasom automobila ili ISOFIX sustavom. Ako je sjedalica pravilno i dovoljno čvrsto montirana, nemože se povlačenjem za bazni dio pomaknuti više od dva centimetra lijevo-desno (često će se cijeli automobil zaljuljati ako se povuče dobro učvršćena sjedalica). ISOFIX sustav jednako je učinkovit i vrlo jednostavan za upotrebu, jer je dovoljno sjedalicu »kliknuti« na kuke, koje su sastavni dio automobila i stolica je montirana. ( ne zaboravite na treču isofix točku –ili «noga» ili «toop teether». Učvrščenje mora biti u 3 točke.) No, da bi se taj sustav mogao koristiti, i vozilo i sjedalica moraju ga podržavati, što znači da automobil mora imati ISOFIX »sidra« u pregibu sjedala, a sjedalica odgovarajuće kuke. No, iako automobil nema odgovarajuća »sidra«, ISOFIX sjedalice mogu se učvrstiti pojasom automobila.

Dali ispravno koristite autosjedalicu i dali je ona primjerena djetetovoj dobi i težini možete provjeriti na besplatnim pregledima, koje organiziraju educirani volonteri udruge Roda-Roditelji u akciji, u svim većim gradovima Hrvatske. Ako ste u rijeci i slu
žbeni pregledi nisu vam dostupni, možete se javiti i meni, rado ću vam pomoći.
Prema Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama u republici Hrvatskoj, svaka ispravna sjedalica mora na sebi imati naranđastu naljepnicu sa oznakom atesta sigurnosti ECE 44/03 ( sjedalice proizvedene prije 26-06.2006) ili ECE 44/04 ( sjedalice proizvedene nakon 26.06.2006 koje zadovoljavaju i dodatne uvjete prilikom testiranja.) Pri kupovini obratite pažnju da uz sjedalicu dobijete I detaljne upute za montažu na hrvatskom jeziku.

Evo sjedalica koje su prošle moje testiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]


Chicco Key1 -Uočljivo kvalitetna stolica za visoku i mržavu djecu. Djeluje izduženo. Bilo bi super da ima malo dublje bočne strane zbog bočne zaštite. Lako se montira i kopča a jastučič za glavu je «krut» i raste sa djetetom.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Maxi Cosi Priosi SPS -Poboljšana verzija Priori XP. Odlična sjedalica, robusna i kvalitetna. Lako se montira i paše u večinu automobila. Na testovima je dobro ocjenjena. Ulijeva sigurnost, to bi bio moj izbor. U ponudi je kao dodatna oprema i ljetna navlaka i igračke i držač za čašu/bocu.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pierre CArden -Solidna autosjedalica, među povoljnijim varijantama čini mi se najbolja. Remeni su mekani, i lako se kopčaju, ima kvalitetnu crvenu kopču. Ako vam je buđet malo manji ova sjedalica je dobar izbor.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ROmer King Lord -Poznata kvaliteta i odlične ocjene na testovima. Sjedalica je udobna i lako se motira u gotovo svaki auto. Moguće ju je u nekim salonima automobila kupiti i zajedno s autom pa se njezina možda malo veča cijena u kreditu ni ne osjeti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bubu -Sjedalica nižeg cjenovnog razreda ali i kvalitete. Široka je i u nju dijete dugo stane ali ima slabu bočnu zaštitu. Ne uljeva mi povjerenje a materijal je težak za održavanje i poliester.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ovaj model je "stari" i sada po 350kn dok je novi model za 699kn vrlo solidna as

Jane racing -Na prvi pogled osvaja svojom robusnošču i očiglednom kvalitetom. Materijal je lako periv i friške flekice se lako skinu mokrom krpom. Podešavanje nagiba je pomoču kotačiča tako da ima finu regulaciju. Može se koristiti od rođenja, montirana suprotno od smjera vožnje a u tu svrhu ima i dobar jastučić za glavu i kičmu kojem se kasnije vadi umetak.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Brevi Grand Prix -Izgledom osvaja na prvi pogled, materijal je kvalitetan a sjedalica robusna i čvrsta sa dobrim bočnim zaštitama. Mana joj je što ne paše dobro u svaki auto pa to treba prije kupovine probati ali u onima u kojim paše stoji odlično. U zadnje vrijeme prodaje se bez crvene kopče što je skoro neoprostiv nedostatak ali kopča se može kupiti posebno u dučanima a autoopremom. Također se može koristiti od rođenja ali iskreno za novorođenče to je prestrmi položaj a sjedalica je toliko ogromna da se ni u velike aute neda lako montirati suprotno od smjera vožnje.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Bebe confort -: sjedalica ima visoke bočne stranice a time bi trebala imati i dobru bočnu zaštitu ali , bočne stranice su pomične i mogu se širiti pa ako uzmemo u obzir tehničku stranu priče onda je najslabija točka prilikom udara zglob pa se ta mogučnost širenja bočnih stranica koliko god dobro zvučala može i negativno odraziti.
Širenjem stranica, i sjedalica se prividno širi ali njezin bazni dio gdje legnu leđa djeteta ostaje jednako širok. Nebi bila moj izbor. I ova sjedalica može se koristiti od rođenja suprotno od smjera vožnje ali je kao i ostale po meni prestrma za novorođenče a tu je i problem kratkih pojaseva u automobilu

[You must be registered and logged in to see this image.][/URL

Ferrari - Nania -Ova sjedalica puca na očeve i to vrlo očito. Zvučno ime i žarka boja, tko bi joj odolio! Ali izgled neka vas ne zavara. Ima zamršen način učvršćivanja, a gumb za otpuštanje samih pojaseva sjedalice je jedva dohvatljiv. Prilično je kruta i neudobna sa slabom bočnom zaštitom, iako dizajnom vrlo efektna, valjda da bi se slagala sa interijerom sportskog automobila, ali to za djetetovu sigurnost ništa ne znači.

[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/mnaniaferrrari899kn.jpg/][You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Kristina i Lara
Početnik
Početnik



Join date : 10.01.2010

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon vel 01, 2010 9:05 pm

Evo pitanja

dobili smo fakat skoro pa nova MC Tobi, AS. MM pita kaj ja znam o njoj - ja niš ali ima netko pametan i informiran.
Preletila sam ove stranice, ukucala u pretražnik MC Tobi i niš nisam našla.

Mi smo staru MC Priori dali dedi i baku u auto, Römericu tateku u auto a meni jarko crvena Tobi. Kakva je razlika i da li je lošija ili boja od navedenih??

Hvala, Alex
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon vel 01, 2010 10:58 pm

Sjedalica je ok, priorica ima bolje ocjene od nje ali je svejedno među 5 boljih tako da po tom pitanju ok je. Njena mana je što relativno brzo ju klinci prerastu, djete koje još godinu dana stane u priori, iz tobice viri van na sve strane i pojasevi su prenisko, no za ovu fazu sada pa dok god vam je dovoljno velika sasvim je ok i sigurna as.
[Vrh] Go down
Kristina i Lara
Početnik
Početnik



Join date : 10.01.2010

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 1:10 am

Hvala na odgovoru,
Lara je sitna i mršava, i vjerojatno će dugo bit u njoj. Ima za 10 dana 15mj, a cca 9kg i 73cm. Tatina mrvica.
Još jednom hvala za tebe
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened vel 07, 2010 11:20 am

evo mi kupili nedavno u ovoj TL-ovoj akciji Maxi Cosi Priori SPS za 799kn inače joj je regularna cijena 999kn, inače sjedalica je robusna, ima četiri položaja, udobna je, stvarno se lako barata remenjima, tkanina je periva i lako se skida međutim ono što je mene razočaralo su dvije plastične kopče kojima se učvrščuje remenje od automobila mislim kojim se as učvrščuje za sjedalo auta su te dvije plastične kopče i još jedan nastavak, Moram priznati da mi je to koma jer smo za Kekea imali jedan as koji je također imao tu plastiku koja je nakon godinu dana korištenja jednostavno pukla i to ta jedna kopča. Kad sam kupovala ovu Maxicu moram priznati da nisam uopće obratila pozornost na te kopče. Hvala Bogu kupili samo jednu i ona će ići djedi i baki u auto, a mi ipak za naša dva auta idemo u potragu za drugim as-evima samo moramo naći nešto umjerene cijene jer ipak su nam potrebne dvije i to jedna sa isofixom jedna bez.

Samo da napomenem još se vozimo i vozit ćemo se koliko dugo možemo u as PP trifix (0-13kg Dorki ima 11mjeseci) jer smo sitnuški kilažom i građom, ali ovo smo kupili radi akcije i pohvale za tu as.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened vel 07, 2010 11:24 am

Ta je as odlična, i akcija traje do 7.2 dakle kome treba još trk po nju a i ti slobodno po još jednu. Nisam čula još nikoga da im je takopča pukla na MC tako da nek te to ne brine. - pretpostavljam da misliš na crvenu kopču za montažu, ona je na 90% as plastična.
Što se tiče toga da ti treba jedna sa isofixom u ovoj kategoriji ne ne treba ti, potpuno je jednaka sigurnost ako je as dobro montirana.
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened vel 07, 2010 3:06 pm

moram priznati malo me zabrinula ta kopča, učinila mi se nekako meke plastike ali ako stvarno nije bilo tog pucanja morat ćemo po još jednu. Samo da napomenem da ako imate onaj popust 100kn za kupnju as-a od DM-a također možete iskoristiti za kupnju bilo kojeg as-a u TL koji je i na sniženju i redovne cijene.
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet tra 08, 2010 11:28 am

Mi imamo AS MC Priori SPS i zanimaju me dvije stvari!
Kako da znam kada da M stavim kajšiće na slijedeću rupicu tj. kako se zna kada preraste tu visinu na koju su sada postavljeni? I kada da joj skinem onaj jastukić za glavu kako da znam da li je njega prerasla obzirom da sada dolaze vrućine a jedino za njega nisu napravili (ili može jesu) ljetnu navlaku?
Hvala :mig:
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet tra 08, 2010 1:16 pm

kad su kajšići ispod razine ramena seli na višu rupicu.
A što se tiče jastučića za glavu, dok god vam ne smeta ostavi ga, kad vidiš da je već knap makni
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet tra 08, 2010 1:25 pm

hvala alex zakon si! mah, mah
[Vrh] Go down
tamaraM
Početnik
Početnik



Join date : 22.11.2009
Age : 44
Lokacija : zg

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet tra 08, 2010 6:28 pm

Sutra idem po AS 9-18.
Alex please pomogni koja je razlika između:
Avtosedež Duo Plus - Römer
Avtosedež Eclipse - Römer
Avtosedež King Plus - Römer
Avtosedež King TS Plus - Römer
i koja je od th najbolja?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimečet tra 08, 2010 7:54 pm

razlike su u sitnim detaljima i dezenima i materijalima, s nijednom nećeš pogriješiti
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet tra 09, 2010 9:46 am

Alex ja sam malo pogledala AS i vidim da kada joj budem pomaknula remenčiće jastukić će smetati jer on ide skroz preko one druge rupice! pa šta sad onda kada pomaknem remenčiće onda ću morati staviti ća jastukić? Ili sam ga ja možda krivo stavila? Inače on (jastukić) ulazi kroz najgornju rupicu! scratch
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet tra 09, 2010 10:12 am

on je predviđen za "manju" djecu dakle kad seliš remenčiće gore, on smeta i skida se - glup sistem ali ..
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet tra 09, 2010 1:30 pm

ok kužim
[Vrh] Go down
bubamara
Početnik
Početnik
bubamara


Join date : 09.04.2010

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimesub tra 10, 2010 12:47 am

ja imam pitanje, ne znam dal ga postavljam na pravoj temi - jel zna itko gdje ima za kupit ljetnu navlaku za bebe confort isseos tt?
[Vrh] Go down
astra42
Početnik
Početnik



Join date : 01.04.2010
Lokacija : Slavonija ravna

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened kol 29, 2010 9:43 pm

Upravo sam nabasala na ovu AS pa me zanima jesi li ju možda već negdje škicnula Alex? I..? Privuklo me ovo što piše da se okreće za 90°..ali kakva joj je kvaliteta..cijena..(omjer)
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened kol 29, 2010 10:16 pm

Maxi cosi je kupio Bebeconfort dakle to ti je indentičan Bebeconfort axis sjedalica. Ok je, to okretanje je zgodno ali dali to opravdava pretjeranu cijenu - stvar je mogućnosti. Probaj potražiti BBC na akciji jer se više neće proizvoditi , ista aS a 700kn manje
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimened kol 29, 2010 10:17 pm

[quote="bubamara"]ja imam pitanje, ne znam dal ga postavljam na pravoj temi - jel zna itko gdje ima za kupit ljetnu navlaku za bebe confort isseos tt?[/quote]

TL bi trebao imati ali sve od BBC-a će pomalo nestajati pa potraži na netu ;)
[Vrh] Go down
Lee Loo
Početnik
Početnik



Join date : 12.07.2011

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimeuto stu 13, 2012 5:37 pm

Zanimalo bi me koja je od ove dvije AS (9-18)bolja: Römer Trifix ili Maxi-cosi Priori XP? Trenutno su obje na akciji u Baby centru u Sloveniji... Da li je ovoliko veca cijena Römer opravdana?

I zanimalo bi me kako to ide preko slo granice? Nisam namjeravala voditi malenu pa ne znam hoce li me zezat za carinu...
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimeuto stu 13, 2012 5:56 pm

Romerica je bolja ali u ovoj verziji koju si navela razlika u cijeni je najviše zbog isofixa.. u toj kategoriji isofix ti nije bitna stavka pa nije opravdana razlika u cijeni. AS naravno ne prijaviš na ulazu u Hr, montirana je normalno i tvoja i to je to mig
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon svi 06, 2013 10:14 am

Nisam sigurna da li će uskoro moja M prerasti AS 9-18? Dakle ima 17,5kg, a remeni su joj još uvijek u ravnini ramena ali ne ono skroz ravno. Nekako mi je sigurnija ova AS, ali ide do 18kg, a koliko sam čitala ako dođe do 18 kg ili pređe mora u onu 15-36 koju imamo?
MIšljenje?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepon svi 06, 2013 2:44 pm

Ako joj nije mala možeš ju do 18,5 čak i 19 ako joj sigurno niej mala po drugim faktorima družati u toj 9-18, sigurnija je vezana u 5 točaka nego u 3.
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitimepet svi 10, 2013 11:18 pm

A čuj kajševi nisu baš u ravnini nego blago ukoso... Vidi se da će ju prerasti skoro. Ah šta je tu je!
Hvala na info!
[Vrh] Go down
Sponsored content





AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg   AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» PegPerego autosjedalice 9-18kg
» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
» Autosjedalice grupa II-III 15-36kg
» AUTOSJEDALICE 0/0+
» u potrazi za dvije kvalitetne autosjedalice......

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Oprema za bebe :: Autosjedalice-
Forum(o)Bir: