All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Čajevi za dojenčad Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Čajevi za dojenčad Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Čajevi za dojenčad Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Čajevi za dojenčad Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Čajevi za dojenčad Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Čajevi za dojenčad Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Čajevi za dojenčad Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
moja lu
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
Netty
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
Branka
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
LuLu
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
boyd
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
Maja
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
Daisy
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
aneris
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
vejanka
Čajevi za dojenčad Vtblef11Čajevi za dojenčad Vtbcen10Čajevi za dojenčad Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 21 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 21 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Čajevi za dojenčad

Go down 
+6
tamaraM
Blondi
Aleksandra
moja lu
mp
Tara
10 posters
Autor/icaPoruka
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimečet stu 12, 2009 5:17 pm

Koliko smije beba od 3 mjeseca popiti čaja na dan i koliko napravljeni čaj može stajati u bočici? Moja mala popje oko 2 deca na dan. Dali je to malo?
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimečet stu 12, 2009 6:59 pm

Kazu da za dojenu djecu ne treba dodavat nikakve druge tecnosti, sve dok se ne uvede dohrana.
Za djecu na AM ti ne znam reci, ali mozda bi moglo mrvicu vise. [You must be registered and logged in to see this image.] Ne drzi me za rijec, jer stvarno nemam ideju.
Isto tako ja bi radje presla na vodu, radi secera i mogucih problema sa zubucima [You must be registered and logged in to see this image.]
Koliko caj moze stajati? Ni to ne znam, ali ni ja ne bi pila previse 'odstajali' caj, pa ne bi ni njoj davala [You must be registered and logged in to see this image.] .Mozda 2-3 sata?!
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimečet stu 12, 2009 7:13 pm

Znam da dojena djeca ne trebaju čaj ali moj mišek nažalost nije dojena beba. Ja joj radim jako rijedak čaj može se reći da je sama voda. Kad sam doma svaki put radim novi čaj ali kad idemo negdje napravim joj cjelu bočicu pa onda neznam koliko može stajati.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 12:50 am

Ovako ja sam mojoj radila bez secera do cca 5 mj.
Voljela je beba caj i nijedan drugi. I to sam na 2 deci vode par puta ( cca4) prosla sa vrecicom. Caj sam joj radila vise puta kroz dan svijezi jer navodno da nije zdravo kad caj stoji vise od dva sata. kadbi izasli van caj joj je bio uvijek u termosici da joj bude mlak.
Nekad se znalo dogoditi da popije dec do dva u danu a nekad je trazila i vise.
I nije dojena nazalost i ima prekrasne bijele zdrave zubice.
nisam je naljevala sa cajom al ga je i pila. Kao da joj je bas trebao da ispere usta.
Eto to je nase iskustvo!
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 12:54 am

Ja za sada koristim samo Hipp-ove instant čajeve namjenjeno njenoj dobi. Za njih piše da mogu biti i topli i hladni napitak. Mada ja više preferiram kao topli.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 1:01 am

2 dcl je ok, da pije više, papala bi mlijeka manje.
3,4 put na dan svježi a ako ideš van može bez problema biti 3,4,5 sati ništ mu neće biti, no probaj nuditi i vodu ipak je zdravija i dostupnija svuda ako zatreba mig
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 1:12 am

A i vodu kupujemo po preporuci patronažne. Doduše nije to neka specijalna voda za djecu nego talijanska voda sa puno magnezija zbog lakše probave zove se Sangemini. Ali sada ću počet kombinirati i pomalo uvoditi običnu prokuhanu vodu.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 1:27 am

ja sam uvijek prokuhavala vodu a ako negdje sam bila vani a zatreba mi voda kupila bi u tim slucajevima obicnu janu ona najmanja bocica.
[Vrh] Go down
Blondi
Pričalica
Pričalica
Blondi


Join date : 26.09.2009

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 2:18 am

A kad uvoditi dojenoj djeci vodicu ili čajeke? Kad se može?kad se mora? Kad se preporuča?
Moj plan je bio ako napreduje dobro ništa ne uvoditi sigurno do 6og mjeseca..
Onda se mora ili?

Offtopic: ja sam preko ljeta znala skuhati čaj i ohlađenog piti cijeli dan...što ne smije stajat čaj?? :?: Nisam znala
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 2:49 am

Blondi je napisao/la:
A kad uvoditi dojenoj djeci vodicu ili čajeke? Kad se može?kad se mora? Kad se preporuča?
Moj plan je bio ako napreduje dobro ništa ne uvoditi sigurno do 6og mjeseca..
Onda se mora ili?

Offtopic: ja sam preko ljeta znala skuhati čaj i ohlađenog piti cijeli dan...što ne smije stajat čaj?? :?: Nisam znala
Preporucuje se onda kad se uvede dohrana. To je od 4- 6mj sve zavisi kad pocnes. Mi smo imali sledecu situaciju. L je kad se rodila htjela pit vodu, medjutim onda su me savjetovali da ne treba i ja sam joj prestala davat. Onda smo uveli dohranu i poceli su problemi. Trebalo joj je ekstra tecnosti, a ona nije htjela. Zatim sam joj malo po malo uvela sokic, vodeci se onom bolje ista nego nista, iako sam se u sebi grizla bojeci se da se ne navikne previse [You must be registered and logged in to see this image.] . Nadajuci se da ce joj zubici uskoro izaci, imala sam sve manje vremena da je odviknem od istih, pa sam joj pocela davati vodu kap po kap. I eto nekako se s vremenom (oko 8mj) navikla, prestala piti sok, a zubici nikli tek sa 11mj [You must be registered and logged in to see this image.] . Sto se tice vode, ja sam joj uvijek prokuhavala sa cesme, a kad bi bila negdje gdje nisam imala prokuhane, dala bi joj Humanu. Negdje sa cca 10mj sam joj pocela davat djeciju vodu tipa Jana, a za AM joj jos uvijek prokuhavam [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet stu 13, 2009 10:02 am

Dojenima s početkom dohrane osim ako nisu bebe tokom ljetnih mjeseci. Naime od vode se neće najesti a ljeti unatoč dojenju malo dodatne tekućine ne škodi pa slobodno ponudite bebama vodu na žličicu ( one koje su dojene) neće im to ništa poremetiti.

Mi smo vodu običnu prokuhavali, na putu humanu a tamo negje sa 10 mj prešli na običnu iz špine pomalo ( no kod nas je dobra voda). Realno ako ne steriliziraš suđe i žlice kojima jedu dohranu nakon pranja u običnoj vodi onda ni običnu vodu ne treba porkuhavati jer to je ta ista koju "pojedu" s tanjura mig


Cure ajde stavite potpis - bar datum da lakše pratimo koliko su vam kikići
[Vrh] Go down
tamaraM
Početnik
Početnik



Join date : 22.11.2009
Age : 44
Lokacija : zg

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:19 pm

Mi imamo skoro 7 mj.Još ga dojim i ima 2 obroka dnevnona žlicu.Neće mi piti ni vodu ni čaj,eventualno popije sokić na žlicu.Na flašicu nezna piti.
Kako da znam kad je žedan i koliko mu treba?
[Vrh] Go down
marica
Brbljavica
Brbljavica
marica


Join date : 21.09.2009

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:37 pm

valentina je do 7 mjeseci samo cicu papala s tim da sam joj davala vode od rođenja, čajiće i sokiće ni dan danas ne voli pit. davala bi joj po žličicu vode poslije skoro svakog dojenje da joj ispere usta
[Vrh] Go down
miniminia
Pričalica
Pričalica
miniminia


Join date : 25.08.2009
Lokacija : sjever i jug

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimeuto pro 01, 2009 4:22 pm

mi smo isključivo cikili do pet i nešto mjeseci, kad sam počela s dohranom, a onda smo počeli i s vodom,
davala samo joj na žlicu, ali nikada nije pokazivala interes za time, baš nije bila "žedna" beba

čajeve smo ubacile kasnije, ali ni tada nije bila luda za tim, pa sam ih na kraju bacila
sokići i voda su išli u guzu, ali čajevi ne smjeh

flašice su nam sve ostale koje sam kupila i dobila, odmah smo nekako prešli na didaktičke šalice, čašice s kljunićem i brzo na običnu čašu
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimesri pro 02, 2009 10:57 am

moja pije isključivo čaj od kamilice više radi probave, inače je samo dojila do pet mjeseci kad smo prešli na dohranu počela sam joj prvo davati čaj za probavu iz razloga što je imala ovisno o kašicama problema sa stolicom, kad se to malo iznormaliziralo prešli smo na čaj od kamilice Hippov i to jedino pije uz ciku
[Vrh] Go down
ira...
Pričalica
Pričalica
ira...


Join date : 20.01.2010
Age : 40

Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitimepet oľu 12, 2010 11:04 pm

mi cugamo vodu, u početku je bilo rata, nije htio, ali sad ide kak treba
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čajevi za dojenčad Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi za dojenčad   Čajevi za dojenčad Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čajevi za dojenčad
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Dojenče (0-12mj)-
Forum(o)Bir: