All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
moja lu
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
Netty
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
Branka
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
LuLu
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
boyd
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
Maja
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
Daisy
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
aneris
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
vejanka
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtblef11POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbcen10POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 22 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 22 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri lip 16, 2010 2:33 pm

Vodič za porod: koliko stoji u Hrvatskoj i vani
Autor: Ljiljana Sakoman


Svaka majka za svoje novorođenče, ali i za sebe, želi samo najbolje. Zbog toga ne čudi činjenica da je posljednjih godina i samo pitanje vođenja trudnoće i poroda vrlo često komentirana tema koja pred žene stavlja razne dvojbe i iskušenja. Kako naći dobrog ginekologa koji je i pažljiv i stručan? Roditi na klasičan način ili u vodi, možda na stolčiću? Prirodnim putem ili aktivno vođenim porodom? U privatnoj poliklinici ili u nekom od državnih rodilišta?



Planirate li prinovu u obitelji, već sada je vrijeme da polako pripremate odgovore na ova pitanja. Kako prolazi vrijeme, uz upijanje raznih i različitih iskustava i vaše će se želje i razmišljanja, pa tako i odluke, možda mijenjati. No, važno je uvijek imati na umu da u današnjim uvjetima življenja, sloboda izbora uvelike ovisi o financijskim mogućnostima pojedinca. Koliko god trudnoća i porod bili neprocjenjiva i najljepša životna iskustva, realnost je da oni mogu i stajati.

Cijena pregleda

Svi pregledi vezani za trudnoću, za sve osiguranice Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO-a) su besplatni, provode li se u kliničkim bolničkim centrima ili ambulantama koje su ugovorene ustanove HZZO-a. No, želite li vlastitim izborom voditi trudnoću kod privatnog liječnika, pregledi će vas stajati od 300 kuna pa naviše.

Uobičajena je praksa da se trudnički pregledi obavljaju redovito svaka četiri tjedna, tijekom cijelog trajanja trudnoće. Većina trudnica na prvi pregled odlazi oko sedmog tjedna trudnoće, kada je ultrazvučnim pregledom već moguće ustanoviti postojanje ploda i njegove otkucaje srca. U prosjeku, u devet mjeseci trudnoće, obavi se osam do deset pregleda, koji se sastoje od ultrazvučnog pregleda (cijena kod privatnog liječnika od 150 do 350 kuna), te vaginalnog pregleda (cijena od 150 do 300 kuna). Ako privatno obavljate preglede koji se dodatno rade u trudnoći, kao što su rani probir na kromosomske anomalije (tzv. double test), to će vas koštati dodatnih 350 kuna, što je cijena laboratorijske pretrage krvi za ovu vrstu pregleda.

Gdje roditi

Oko rodilišta u Zagrebu vode se mnoge rasprave. Iskustva žena su različita, pozitivna ili negativna. Rodilište u Petrovoj žene uglavnom odabiru zbog poznatih liječnika, ali i lakše mogućnosti dobivanja epiduralne analgezije (osim ako se porod ne obavlja noću, kada se u dežurstvu nalazi obično samo jedan anesteziolog). Osim toga, u Petrovoj je moguće zatražiti smještaj u apartmanu koji će vas stajati oko 800 kuna po danu. Sveti Duh poznat je po svojoj tituli "Rodilište - prijatelj djece"; djetetu je omogućen gotovo neprekidni kontakt i boravak s majkom, što podrazumijeva i dojenje. Rodilište u Bolnici Sestara Milosrdnica (Vinogradska) poznato je po svojim odličnim liječnicima, ali i uslužnom i ljubaznom medicinskom osoblju, te mogućnosti korištenja apartmana (cijena oko 750 kuna).

Za Varaždinsko rodilište odlučuju se i mnoge majke iz Zagreba ili udaljenijih mjesta, upravo zbog sklonosti prirodnom načinu poroda i "rooming inu"- bebice su stalno uz svoje majke, pedijatrijski pregledi nakon poroda odvijaju se dva puta dnevno pred majkama, baš kao i mijenjanje pelena, kupanje i eventualno prihranjivanje.

Rijeka je već duže vremena poznata po porodima u vodi, zbog čega privlači rodilje iz cijele Hrvatske, dok se Split (ali i okolica) može pohvaliti sasvim novim i vrhunski opremljenim rodilištem.

Kod privatnika ili vani?

Privatna poliklinika za porode u Zagrebu otvorena je prije dvije godine. Obavljaju klasičan porod za koji treba izdvojiti 14.500 kuna, porod u vodi stoji 18.000 kuna, a carski rez 24.000 kuna. Postoje i dodatni troškovi kao što su epiduralna analgezija (2.000 kuna) ili smještaj u apartmanu za partnera (550 kuna po danu).

I dok se mnoge stanovnice Dalmacije bore za svoja prava da rode u svojim gradovima, neke Hrvatice odlučuju se na porod u mjestima udaljenima i nekoliko stotina kilometara od svog doma.

U Sloveniji se tako, ide na porod u vodi u rodilište Postojna (cijena oko 1.500 eura za porod i 5 dana boravka u apartmanu). "Porodna odredišta" u Austriji su Feldbach i Graz. Njihove prednosti su holistički pristup porodu – primjena aromaterapije, akupunkture i homeopatskih pripravaka kojima se olakšava porod. Također, radi se o vrlo lijepim i ugodnim lokacijama, rodilja i njena pratnja mogu se opuštati šetajući vrtom, dok se sam porod obavlja u vodi, na stolčiću ili u nekom drugom položaju koji rodilji odgovara. Cijena ovakvog poroda kreće se oko 9 do 10.000 kuna, uključujući i nekoliko dana provedenih u samoj kući za porode. Ovdje treba pribrojati i troškove goriva i cestarina (i to ne samo jednom za porod, nego i dva, ili više puta za dolazak na konzultacije prije samog poroda). Iskustva žena koje rode na ovakav način gotovo stopostotno su pozitivna, što može biti dovoljan poticaj da štedite za porod u inozemstvu. Dakako, ovo je poticaj i našem zdravstvu da omogući Hrvaticama da na ovakav način rode i u svojoj domovini.

Pametna kuna
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: Re: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri lip 16, 2010 3:19 pm

Za boga miloga toliko love dajemo za zdravstvo pa da još idem i porod platiti 15000 kn. Ja bi za svoje djete dala sve na svijetu ali mislim da su cjene pretjerane i šteta dati toliku lovu za porod. Ja stvarno imam najbolja iskustva sa porodom u Ri i mogu reći da su se odnosili samnom kao da sam i sama platila porod a ne država (tj. u krajnosti to opet mi plaćamo). Jedino me malo zasmetalo to forsiranje dojenja ali o tome otom potom.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: Re: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri lip 16, 2010 5:08 pm

I ja kao Tara, imam jako lijepo iskustvo sa Rijeckim rodilistem.
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: Re: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri lip 16, 2010 9:42 pm

Meni bode oči da je porod u HR 50% skuplji nego u Austriji i Soveniji. ne tako
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: Re: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitimesri lip 16, 2010 11:32 pm

A valjda bolja usluga! :hihi:
[Vrh] Go down
Sponsored content





POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Empty
PostajNaslov: Re: POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU   POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
POROD U HRVATSKOJ ILI INOZEMSTVU
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Porod i vid
» POROD NA STOLČIĆU
» orgazmički porod?
» Porod u Merkuru
» POROD U VODI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Porod-
Forum(o)Bir: